Карантин в Україні: усі подробиці, що планує влада

Дата публікації
Перегляди
54к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Карантин в Україні: усі подробиці, що планує влада

Фото: Associated Press

Коронавірус не сягнув піку в Україні, тому карантин подовжать.

Коронавірусний карантин буде подовжено у травні, але з деякими послабленнями. Що може дозволити український уряд та як виходять з карантину країни Європи. 

Карантин до травня

Карантин в Україні, який розпочався від 11 березня, мав завершитись 24 квітня, але він буде подовжений до 12 травня.

Першим про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, карантин буде продовжено до 12 травня, але уряд запланував деякі пом'якшення.

Фото: Associated Press

Пізніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що він клопотатиме перед урядом про подовження карантину до 12 травня.

Цю ж цифру назвав міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Однак він розповів, що міністерство запропонує уряду деякі карантинні пом'якшення.

21 квітня президент України Володимир Зеленський поставив перед урядом завдання оприлюднити чіткий план виходу країни із карантину через новий коронавірус.

"Треба точно сказати людям, коли й що буде відкрито, який чіткий план дій уряду. Пік захворюваності очікують на початку травня. Люди мають розуміти, чи можна буде гуляти в парках, коли працюватимуть перукарні, нотаріуси, адвокати та інший бізнес. Я знаю, що для підтримки форми хочуть тренуватися олімпійці. Усі люди повинні мати чітке бачення, як і коли може пом’якшуватися карантин", – заявив Зеленський.

Що можуть дозволити

"Наприклад, прогулянки парками. Але ці прогулянки будуть чітко обмежені. Обмеження будуть щодо кількості осіб та засобів індивідуального захисту", – заявив голова МОЗу. 

Фото: ТСН.ua

У міністерстві планують дозволити відвідувати музеї та бібліотеки.

"Ми плануємо пропонувати відкрити для відвідування наші музеї та бібліотеки. Але також з чітким дотримання карантинних обмежень щодо дистанції, щодо засобів індивідуального захисту, щодо термоскринінгу на вході до того чи іншого закладу. Також ми передбачаємо ще низку пом'якшень карантинних заходів, але підкреслюю, що всі вони будуть чітко регламентовані, щодо того як саме можна буде відвідувати той чи інший заклад", – заявив Степанов.

Фото: Associated Press

Таким чином, 22 квітня на засіданні уряду скоріше за все ухвалять подовження карантину до 12 травня. Але і це може бути не кінцева дата.

Що буде у Києві

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що поступове послаблення карантину у столиці запроваджуватимуть після того, коли буде подолано пік поширення захворювання на коронавірус.

"План поетапного послаблення обмежень розробила і столиця. Ми розуміємо, що бізнес повинен працювати, що місто має розвиватися. Що потрібно "оживляти" економіку. Ми повинні пройти пік хвороби. Його в Україні та місті очікуємо за тиждень-два. Після цього, виходячи із ситуації, будемо впроваджувати поступове послаблення обмежувальних заходів. Сьогодні головне – як ми подолаємо пік захворювання, наскільки великим він буде", - наголосив Кличко.

Фото: Associated Press

Він також зауважив, що Київ аналізує процес послаблення карантину у містах Європи. "Хочу зазначити, деякі європейські країни, що вже пройшли пік захворювання, починають послаблювати обмеження. Але дуже обережно і поволі. Я спілкуюся з мерами міст Європи, з очільниками деяких держав. Аналізую, як і що вони роблять у цій ситуації", – підкреслив мер столиці. 

Як послаблюють карантин в інших країнах

Данія

Данія була першою країною, яка почала послаблювати карантинні обмеження. Тут від 15 квітня розпочався процес відкриття дитячих садків та шкіл для учнів 1-5 класів.

"Ми готові почати поступово відкриватися для дітей, тому наші школи, установи та співробітники провели Великдень, гарантуючи, що вони можуть дотримуватися керівних принципів влади", - заявив мер Копенгагена Френк Йенсен.

Водночас для дітей у школах та дитячих садках розробили спеціальні обмеження. Вони стосуються дотримання дистанції та постійної дезінфекції. Також дитячі садки на початку будуть відкриті лише з 7 ранку до 16:30, а усі діти зобов’язані приносити їжу із дому у спеціальних пакетах.

Іспанія

В Іспанії від 27 квітня можуть послабити карантин та дозволити гуляти дітям на вулиці. Прем'єр-міністр Педро Санчес має намір послабити правила карантину, щоб діти могли вийти подихати свіжим повітрям.

У жорстких умовах карантину дітям в Іспанії заборонено виходити на вулицю від 14 березня.

Франція

У Франції в рамках послаблення обмежень, запроваджених через поширення коронавірусу, від 20 квітня знімають заборону на відвідування будинків для людей похилого віку та притулків.

Фото: Associated Press

Хоча сама заборона на відвідування скасовується, окремі обмеження зберігатимуться ще деякий час. Наприклад, одночасно відвідувати особу у вищезгаданих закладах можуть не більше двох родичів. До того ж сам фізичний контакт також все ще заборонений.

Тим часом, ресторани, кафе та готелі поки залишили закритими.

Норвегія

Норвегія 20 квітня почала відкривати дошкільні заклади після місячного закриття. Влада заявила, що послаблення стали можливими, оскільки діти менше постраждали через Covid-19, хоча деякі батьки висловили застереження щодо рішення. Після опитувань стало відомо, що 24% батьків не хотіли відправляти своїх дітей до дошкільного закладу, а 13% заявили, що вони не впевнені, чи варто це робити.

Фото: ТСН.ua

Дошкільні заклади повинні будуть забезпечити певні протоколи охорони здоров'я. Зокрема, діти віком до трьох років повинні перебувати у групах по три особи під наглядом одного дорослого. Діти віком від трьох до шести років можуть перебувати у групах до шести осіб. Культурні та спортивні заходи залишатимуться забороненими щонайменше до 15 червня.

Німеччина

Днями у країні заявили, що епідемія під контролем. 20 квітня уряд дозволив відкрити всі магазини площею до 800 квадратних метрів. Утім в різних регіонах їх відкривають з різною швидкістю. Наприклад, у Берліні відкрились музеї та зоопарки.

Загалом німці можуть ходити в музей, в магазини і на прогулянку в парк. Поступово у Німеччині починають працювати школи, через тиждень або два учні повернуться до навчання. Переважно це школярі, яким цього року здавати екзамени. Класи ділять на групи, щоби розсадити дітей на відстані одне від одного.

Італія

Італія, яка тривалий час була першою у світі за смертністю від коронавірусу, 20 квітня заявила, що хвороба вщухає і пора повільно виходити з карантину.

Влада побоюється, що може статись повторний вибух епідемії, тому дата виходу з карантину ще не названа. Це може статись 27 квітня або 4 травня.  У цей день до роботи можуть повернутися компанії з секторів моди, будівництва та авто.

Фото: Associated Press

Салони краси, якщо їх і відкриють на початку травня, то з новими правилами безпеки - один клієнт, один перукар. Ресторани, бари, кафе запрацюють останніми. У кінотеатри італійцям дозволять ходити лише взимку. Школи зачинили до вересня.

Метро збираються відкрити, але із обмеженою кількістю пасажирів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
54к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація