У світі коронавірусом заразилися вже понад 2,5 мільйона людей

Дата публікації
Перегляди
3165
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У світі коронавірусом заразилися вже понад 2,5 мільйона людей

Фото: Associated Press

Понад 170 тисяч хворих померли.

У світі новим коронавірусом заразилися вже понад 2,5 мільйона людей.

Про це йдеться у даних від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Гопкінса, який відстежує виявлені випадки зараження коронавірусом у всьому світі.

Абсолютні рекорди за кількість хворих б’ють США – там виявили понад 30% усіх світових випадків зараження (788 тисяч). Далі йде Іспанія, де кількість інфікованих перевищила 200 тисяч, та Італія із 181 тисячею заражених. Також у першій п’ятірці перебувають Франція (156 тисяч) та Німеччина (147 тисяч).

Від коронавірусної інфекції у світі вже померли понад 170 тисяч людей. Найбільше у США – там зафіксували смерть 42 тисяч людей. Також 24 тисячі хворих померли в Італії, 21 тисяча – в Іспанії та 20 тисяч – у Франції.

Водночас майже 660 тисяч людей одужали від нової коронавірусної інфекції. Про найбільшу кількість одужалих повідомляють у Німеччині – 95 тисяч людей. Також понад 82 тисячі вже одужали в Іспанії та 77 тисяч у Китаї. Наближаються до китайського показника і США – там одужали 73 тисячі людей.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Коронавірус у Європі: Іспанія, Італія та Німеччина почали пом'якшувати умови ізоляції

Коронавірус у Європі: Іспанія, Італія та Німеччина почали пом'якшувати умови ізоляції

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3165
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація