В Грузії через пандемію коронавірусу подовжили надзвичайний стан ще на місяць

Дата публікації
Перегляди
1566
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Грузії через пандемію коронавірусу подовжили надзвичайний стан ще на місяць

Фото: Associated Press

В країні налічується 408 хворих на новий коронавірус.

Надзвичайний стан в Грузії подовжують до 22 травня. Про це повідомляє місцеве видання "Грузія Online" з посиланням на радника прем'єр-міністр Грузії, прессекретар Іраклій Чіковані.

Через пандемію коронавірусу в Грузії, 21 березня в країні оголосили надзвичайний стан на місяць. Вже 14 квітня стало відомо, що уряд звернеться до президента з проханням подовжити надзвичайний стан щонайменше до 10 травня. 

Сьогодні ж уряд ухвалив продовження надзвичайного стану до 22 травня.

Станом на 21 квітня в Грузії зареєстровано 408 хворих на новий коронавірус COVID-19, з яких четверо осіб померли.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1566
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація