Більшість хворих не мають симптомів: учені вважають, що справжня кількість заражених коронавірусом значно вища

Дата публікації
Перегляди
101к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Більшість хворих не мають симптомів: учені вважають, що справжня кількість заражених коронавірусом значно вища

Фото: Associated Press

Низка досліджень показала, що кількість безсимптомних хворих дуже висока.

Низка нових досліджень свідчать про те, що серед заражених коронавірусом набагато більше людей без жодних симптомів, що вселяє надію на те, що SARS-CoV-2 виявиться набагато менш смертельним, ніж спочатку передбачалося. Хоча це, звичайно, хороша новина, це також означає, що неможливо знати, хто навколо вас може бути заразним. Це ускладнює рішення про повернення на роботу, в школу і до звичайного життя.

Про це йдеться у матеріалі The Associated Press.

Минулого тижня надходили повідомлення про безсимптомних заражених із притулку для безпритульних у Бостоні, авіаносця ВМС США, серед вагітних жінок в нью-йоркській лікарні, кількох європейських країн і Каліфорнії.

Очільник Центру із контролю та профілактики захворювань США говорить, що у 25% інфікованих людей симптоми можуть бути відсутні. Заступник голови Об'єднаного комітету начальників штабів, генерал Джон Хайт вважає, що серед військовослужбовців цей показник може досягати 60-70%.

Жодному з цих чисел не можна повністю довіряти, бо вони засновані на некоректному і неправильному тестуванні, вважає доктор Майкл Міна з Гарвардської школи громадської охорони здоров'я. Проте, в сукупності вони дозволяють припустити, що "ми щойно отримали величезні, величезні цифри" для оцінки загальної кількості заражених.

У всьому світі підтверджено понад 2,4 мільйона випадків зараження і понад 170 000 смертей. Вірус завдав майже безпрецедентних економічних і соціальних збитків від того часу, як про його існування було повідомлено на початку січня.

Чи здатні імбир, лимон, мед і часник захистити від коронавірусу – Міфи про COVID-19

Чи здатні імбир, лимон, мед і часник захистити від коронавірусу – Міфи про COVID-19

Невидимі випадки

Ґрунтуючись на вже відомих випадках, представники охорони здоров'я заявили, що вірус зазвичай викликає легке або помірне грипоподібне захворювання. Зараз зростає кількість доказів того, що у значної кількості людей симптоми можуть взагалі бути відсутніми.

Вчені в Ісландії протестували 6% її населення, щоб побачити, скільки було раніше невиявлених інфекцій, і з’ясували, що близько 0,7% дали позитивний результат. Так само як і 13% із групи з вищим ризиком через недавні подорожі або контакту з хворими.

На борту авіаносця США Theodore Roosevelt, де один з членів екіпажу помер від вірусу, "грубі цифри говорять про те, що 40 відсотків є безсимптомними", сказав віце-адмірал, заступник командувача військово-морськими операціями Філіп Сойер. Співвідношення може змінитися, якщо симптоми з’являться пізніше, попередив він.

У Нью-Йорку лікарня перевірила всіх вагітних жінок, що надійшли на пологи протягом двох тижнів. Майже у 14% тих, хто прибув без симптомів коронавірусу, виявилося, що вони були заражені. Із 33 позитивних випадків у 29 не було симптомів під час тестування, хоча у деяких вони з'явилися пізніше.

Колишні тести на пасажирах і екіпажі круїзного лайнера Diamond Princess також показали, що майже половина з них з позитивними результатами не мала симптомів на той час. За оцінками дослідників, 18% інфікованих людей ніколи не хворіли на коронавірусну інфекцію.

Неправильні методи

У цих дослідженнях використовувалися тести, які шукають шматочки вірусу з мазків з горла і носа, які можуть пропустити випадки. Хтось може отримати негативний результат в один день, оскільки не було забрано достатню кількість вірусу, щоб його виявити, а потім отримати позитивний результат на наступний день.

Симптомів також може не бути на той момент, коли хтось проходить тестування, але вони з'являються пізніше. Одне японське дослідження показало, що більше половини з тих, у кого не було симптомів, коли вони отримали позитивний результат, пізніше відчули погане самопочуття.

Найкращі відповіді можуть дати нові тести, які перевіряють кров на наявність антитіл, - речовин, які імунна система виробляє для боротьби з вірусом. Але точність цього теж ще належить визначити. У п'ятницю дослідники повідомили про результати тестів на антитіла, проведених на 3300 людях в каліфорнійському окрузі Санта-Клара. За їхніми словами, від 1,5 до 2,8% були інфіковані. Це означатиме від 48 000 до 81 000 випадків в окрузі, що більш ніж в 50 разів перевищує кількість наразі підтверджених випадків.

Робота не була офіційно опублікована або рецензована, але деякі вчені поспішили поставити її під сумнів. Учасників набирали за допомогою реклами в Facebook, яка привернула багатьох людей, які, ймовірно, були позитивними, у яких були симптоми, і вони хотіли б знати, чи був причиною цього коронавірус. У деяких районах також було набагато більше учасників, ніж в інших, і "гарячі точки" в окрузі могли зробити інфекції більш поширеними, ніж в інших місцях.

У понеділок дослідники округу Лос-Анджелес і Університету Південної Каліфорнії опублікували попередні, часткові результати аналогічної роботи з використанням швидкого тесту на антитіла в шести місцях проходження. Ґрунтуючись на результатах 863 осіб, вони підрахували, що 4% дорослих в окрузі мали вірус. Але незначний розмір вибірки та інші змінні, включно із точністю тесту, означають, що показник може бути десь від 2,8% до 5,6%, якщо більше досліджень підтвердить це. Результати не були опубліковані або розглянуті іншими вченими.

Подібні дослідження обов'язково виявлять, що було інфіковано значно більше людей, ніж підтверджених випадків, тому що нестача діагностичних тестів привела до того, що багато інфекцій залишилися незліченими. Але кораблі, пологові будинки та окремі округи не надають даних, які можна використовувати для узагальнення того, що відбувається в інших місцях. І багато цифр отримані нашвидкуруч, а не з досліджень широких верств населення протягом тривалого часу.

Фото: Associated Press

Наступні кроки

За словами Міни, тестування антитіл, зокрема, має проводитися "неупереджено" на групах людей, що представляють географічні, соціальні, расові та інші умови.

Центр із контролю та профілактики захворювань США та інші групи планують такі дослідження, і вони можуть направляти рекомендації громадським системам охорони здоров'я щодо повернення до нормального життя для людей в певних регіонах.

Якщо інфекція поширена більш широко, ніж вважалося раніше, можливо, що більше людей виробили певний рівень імунітету до вірусу. Це може стримувати поширення через так званий стадний імунітет, але вчені попереджають, що ще багато чого належить дізнатися про те, чи дають легкі хвороби імунітет і як довго він може тривати.

Ймовірно, пройдуть місяці, перш ніж буде проведено досить надійне тестування, щоб відповісти на ці та інші питання, зокрема про те, наскільки широко поширена коронавірусна інфекція і який справжній рівень смертності вірусу.

"Якщо вони всі зустрічали вірус раніше, то, можливо, ви зможете розслабитися в цьому регіоні і послабити соціальне дистанціювання. Ми не зовсім близько до того моменту, де ми повинні бути в галузі тестувань на антитіла, щоб зробити це", - зазначив доктор Майкл Міна.

У світі кількість випадків коронавірусу наближається до 2,5 мільйонів

У світі кількість випадків коронавірусу наближається до 2,5 мільйонів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
101к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація