У Франції 9-річний хворий на коронавірусну інфекцію не заразив жодного із 170 контактних осіб

Дата публікації
Перегляди
1769
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Франції 9-річний хворий на коронавірусну інфекцію не заразив жодного із 170 контактних осіб

Фото: Associated Press

Це може свідчити про те, що діти значно менше поширюють хворобу, ніж дорослі.

На півночі Франції 9-річний хлопчик, у якого виявили коронавірус, не заразив жодного із 172 своїх контактних осіб.

Про це пише The Guardian.

Дев’ятирічний хлопчик не заразив коронавірусом ані своїх братів чи сестер, ані інших контактних 172 осіб. Усіх їх було поміщено на карантин. Тести виявили у хлопчика новий коронавірус, а також віруси грипу та застуди. Попри те, що обидва рідних брати хлопчика підхопили від нього збудники грипу, жоден із них не заразився коронавірусом.

Він мав легку форму хвороби, а під час тестування з’ясувалось, що в його організмі була досить мала кількість вірусу. Вважається, що низький рівень передавання інфекції може бути пов’язаний із майже відсутністю симптомів у хлопчика.

Учені вважають, що через легкий перебіг хвороби у дітей вони мають значно менше шансів заразити контактних осіб. Водночас досі достеменно невідомо, чому діти значно легше хворіють на нову коронавірусну інфекцію.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Чи здатні імбир, лимон, мед і часник захистити від коронавірусу – Міфи про COVID-19

Чи здатні імбир, лимон, мед і часник захистити від коронавірусу – Міфи про COVID-19

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1769
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація