Відомий письменник Борис Акунін повідомив, що підхопив коронавірус

Відомий письменник Борис Акунін повідомив, що підхопив коронавірус

Фото: Associated Press

За його словами, страх перед хворобою значно гірший, ніж сама хвороба.

Відомий російський письменник Борис Акунін, справжнє ім’я якого - Григорій Чхартішвілі, повідомив, що заразився коронавірусом.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Я закинув ФБ, тому що валяюсь із модною хворобою. Трохи зміцнію - обов'язково поділюся враженнями", - заявив Акунін.

Він також зазначив, що страх перед хворобою значно гірший, аніж сама хвороба. Тому варто бути обережним, а не "панікувати".

Я забросил фб, потому что валяюсь с модной болезнью. Малость окрепну – обязательно поделюсь впечатлениями. (СПОЙЛЕР:...

Опубліковано Akunin Chkhartishvili Четвер, 26 березня 2020 р.

63-річний Акунін є відомим письменником, перекладачем та громадським діячем. Найвідомішим його твором була серія книг про Ераста Фандоріна. Також Акунін є активним критиком російської влади, а 2014 року після анексії Криму та окупації частини Донбасу виїхав з Росії.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Наступна публікація