Українського дипломата у Мюнхені, який був у реанімації через коронавірус, виписали з лікарні

Українського дипломата у Мюнхені, який був у реанімації через коронавірус, виписали з лікарні

Фото: Associated Press

Йому усього 36 років.

Співробітник Генерального консульства України в Мюнхені Дмитро Шевченко, який був у реанімації через коронавірусну хворобу, повідомив про своє одужання.

Про це він написав у своєму Facebook.

"Починаючи з 3 березня ледь не віддав кінці через важку форму коронавірусу, якою я у своєму віці та стані здоров'я не мав би захворіти, але захворів. Зараз загрози життю вже немає, хоча легені пошкоджені серйозно і надовго, сподіваюсь, що не назавжди", - розповів дипломат.

За його словами, шанси захворіти цією хворобою є рівні у всіх, а в лікарні, де він лежав, було приблизно порівну людей від 20 до 60 років. Літніх людей було близько 15%.

Водночас, він також розповів і про мінуси німецької системи охорони здоров’я, оскільки був змушений "вибивати" собі тест на коронавірус.

"Мені доводилося наполягати, щоб мене госпіталізували із запаленням легенів і хоча б зробили рентген, мені доводилося "вибивати" тест на коронавірус перед випискою (безуспішно), але головне - все тут (і мабуть всюди) тримається не лише на лікарях, які, буває, з'явилися раз на день і зникли, скільки на медичному персоналі, на чиї часто балканські і східноєвропейські плечі лягає головний тягар вирулювання із цієї кризи, великий уклін цим людям, які за не особливо великі зарплати роблять таку надзвичайно важку, небезпечну і важливу працю", - написав Шевченко.

Тепер, коли я вдома, хоч і ще на карантині, хочу: 1) тим, хто не в курсі, доповісти, що починаючи з 3 березня ледь не...

Опубліковано Dmytro Shevchenko Середа, 25 березня 2020 р.

Дмитро Шевченко працює в українському консульстві в Мюнхені консулом з політичних та економічних питань, а також міжрегіональної співпраці.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Коронавірусну інфекцію підхопив український дипломат

Коронавірусну інфекцію підхопив український дипломат

Повʼязані теми:

Наступна публікація