Тести на антитіла до коронавірусу: що це таке, та кому їх робитимуть в Україні

Тести на антитіла до коронавірусу: що це таке, та кому їх робитимуть в Україні

Фото: Associated Press

Для проведення ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання

В Україні наказом МОЗ від 20 травня за № 1227 врегульовано використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19. Для встановлення діагнозу рекомендовано виключно результат ПЛР.

Про це у вівторок, 26 травня, повідомляє Центр громадського здоров’я України на сторінці у Facebook.

Так, імуно-ферментний аналіз (ІФА) - це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс антиген-антитіло, який виробляється коли організм уражений вірусом.

"Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G - то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання", - йдеться в повідомленні.

У пацієнтів з початком імунної реакції організму та виділення антитіл може знизитися контагіозність (заразність) вірусу. Протягом 7 днів після появи симптомів, ПЛР-тести давали позитивний результат практично в 100% випадків. Якщо пацієнт звернувся пізніше, показник дещо падає.

ІФА-тестування може проводитися:

  • пацієнтам із симптомами COVID-19;
  • пацієнтам з пневмонією;
  • контактним особам;
  • особам, що потребують планової госпіталізації та/або операції;
  • медичним працівникам, які працюють з хворим на COVID-19;
  • працівникам лабораторій, які обробляють зразки на COVID-19;
  • працівникам патологоанатомічних, судово-медичних бюро;
  • відділень, які приймають участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу;
  • працівникам Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби;
  • іншим медичним та фармацевтичним працівникам.

Як зазначається, якщо ІФА-тестуванням в особи будуть виявлені антитіла, вона повинна буде здати зразок для ПЛР-діагностики. Враховуючи те, що зокрема медики, працівники Нацгвардії та Нацполіції повинні проходити діагностику регулярно, ІФА-тестування допоможе знизити навантаження на ПЛР-дослідження.

Крім того, планується проведення тестів імуно-ферментного аналізу для тих пацієнтів, які мають симптоми COVID-19, але результати ПЛР тестів для них дали негативний результат.

Відмінність ІФА-тестів від ПЛР та експрес-тестів

Для проведення ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. При цьому, аналізується сироватка крові, а не сама кров, як у випадку із експрес-тестами, і не матеріали мазків, як у випадку ПЛР.

ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус - рівень антитіл. Експрес-тести також виявляють антитіла в організмі як відповідь на антиген, проте мають низьку чутливість та специфічність у порівнянні з ІФА тестами.

ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал. Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для проведення ПЛР-дослідження.

ПЛР залишається єдиним видом дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу "COVID-19"

Центр громадського здоров’я України

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прагне, щоб кількість тестувань на коронавірус в країні підвищилася до 40-50 тисяч за добу. Наразі цей показник перебуває на рівні 10 тисяч.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація