У НСЗУ пояснили, які послуги є безкоштовними для хворих на коронавірус

У НСЗУ пояснили, які послуги є безкоштовними для хворих на коронавірус

Фото: Associated Press

Пацієнтові не потрібно платити за те, за що платить держава.

В Україні пацієнти, хворі на коронавірус, безоплатно отримують тестування методом ПЛР мобільною бригадою, за станом здоров’я - екстрену та стаціонарну медичну допомогу.

А у стаціонарі пацієнт отримує низку безоплатних послуг. Про це у вівторок, 26 травня, повідомляє пресслужба Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Як зазначається, НСЗУ виплатила 162 944 463 грн за надання допомоги пацієнтам з підозрою або встановленим COVID-19.

"Національна служба платить закладам охорони здоров’я за роботу мобільних бригад, які проводять тестування методом ПЛР. Це означає, що мобільна бригада має усе необхідне для взяття мазків у пацієнта вдома та транспортування їх до лабораторії. Для пацієнта послуга безоплатна. Ані засоби індивідуального захисту медпрацівника, ані бензин для машини пацієнт не оплачує з власної кишені", - йдеться в повідомленні.

Мобільні бригади - це працівники центрів первинної допомоги, міських, районних лікарень або інших закладів охорони здоров’я. Вони проводять забір аналізів (мазки з дихальних шляхів) вдома у пацієнтів, а потім відвозять ці мазки до лабораторії. Тестування здійснюється винятково за направленням сімейного лікаря, лікуючого лікаря або лікаря-консультанта екстреної медичної допомоги чи регіональної гарячої лінії.

Щодо екстреної допомоги, то, за інформацією НСЗУ, бригада ЕМД має оцінити стан здоров’я пацієнта на місці виклику та за необхідності транспортувати його до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, бригада ЕМД надає йому необхідну медичну допомогу, рекомендації стосовно самоізоляції та направлення на тестування для мобільної бригади.

У стаціонарі пацієнт отримує такі основні безоплатні послуги:

  • тестування на SARS-Co-V-2;
  • лабораторні та інструментальні дослідження (ЕКГ, загальний клінічний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, визначення рівня глюкози крові);
  • меддопомогу відповідно до галузевих стандартів;
  • кисневу підтримку;
  • інтенсивну терапію та підключення до ШВЛ та ЕКМО за необхідністю;
  • знеболення та медикаментозну терапію;
  • консультації лікарів інших спеціальностей тощо.

"Це покриває тариф відповідного пакету медичних послуг. А отже, пацієнтові не потрібно платити за те, за що платить держава", - зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, що в Україні 26 травня зранку число інфікованих коронавірусом піднялося до 21 584 осіб. Кількість випадків коронавірусу за останню добу зросла на кілька сотень.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація