Рада змусила уряд завчасно інформувати українців про посилення карантину

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада змусила уряд завчасно інформувати українців про посилення карантину

УНІАН

Відповідне рішення ухвалили нардепи 17 листопада.

Верховна Рада підтримала постанову щодо своєчасного інформування населення у разі посилення карантинних заходів.

Відповідне рішення ухвалили нардепи 17 листопада.

"За" проголосували 303 народних депутати.

Проєкт постанови передбачає, що уряд повинен не менш як за тиждень попереджати населення про запровадження будь-яких заборон.

Також документ зобов'язує уряд не пізніше ніж за сім днів до початку дії двох і більше обмежень повідомляти про заходи, які будуть запроваджені для підтримки вразливих груп населення, працівників та суб’єктів господарювання, зокрема щодо організації перевезень працівників до місця роботи та у зворотному напрямку; і подавати до ВР не менш як за тиждень проєкт постанови про допомогу та пільги людям, котрі зазнають збитків від посилення карантину.

Результат голосування

Нагадаємо, у Верховній Раді 17 листопада не підтримали проєкт постанови, яким пропонувалося послабити карантин вихідного дня. "За" проголосували лише 149 нардепів. 

Як відомо, уряд 11 листопада ухвалив рішення про запровадження в Україні від 14 до 30 листопада жорсткого карантину вихідного дня та посилення загальнодержавного карантину для боротьби зі стрімким поширенням COVID-19. Працюють наразі у вихідні продуктові магазини, транспорт, АЗС, СТО, аптеки, заклади, які надають фінансові послуги, й оператори поштового зв'язку. 

Проте таке рішення Кабміну обурило підприємців і у багатьох містах відбулися протести з вимогою дозволити їм працювати. Міська влада деяких міст підтримала бізнес і виступила проти карантину вихідного дня.

Наступна публікація