Шмигаль назвав чотири кроки для підтримки ФОПів, які припинили працювати через карантин вихідного дня

Шмигаль назвав чотири кроки для підтримки ФОПів, які припинили працювати через карантин вихідного дня

Фото: УНІАН

Уряд має намір підтримувати галузі економіки, які страждають від нових карантинних обмежень та заборон.

Прем'єр міністр України Денис Шмигаль назвав чотири кроки для підтримки ФОПів, які змушені були через карантин вихідного дня повністю припинити роботу.

Про це він заявив 17 листопада під час виступу у Верховній Раді.

Так, за словами Шмигаля, перший крок, це підтримка підприємців, які мають дітей до 10 років. На це уряд виділив 1,1 млрд грн. "Перше, це підтримка ФОПів першої і другої групи, які мають дітей віком до 10 років і під час карантину змушені повністю припинити свою діяльність. На цю програму передбачено, 1,1 млрд грн. Вона вже довела свою ефективність. Завдяки їй виплати вже були здійснено майже для 90 тисяч родин протягом карантину, який відбувався з весни", - зазначив очільник Кабміну.

Друге, це програма з часткового безробіття, де уряд бере на себе виплату частини зарплат робітникам, аби тільки його не звільняли. "Ця програма добре зарекомендувала себе. Нею скористалися 400 тисяч українців, зокрема 183 тисяч підприємців", - сказав Шмигаль.

Третє, це кредитні канікули для бізнесу в рамках програми 5-7-9. Там є фактично 4 напрями, вже виділено на сьогоднішній день більше 13 млрд грн кредитів для 5,5 тис. різних бізнесів. Завдяки останнім змінам до програми включено вимоги до обов'язкової прибутковості бізнесу і розширені цілі використання кредитних коштів.

І четверте, це визнання карантину вихідного дня форс-мажором. "Цей період на який запроваджений карантин вихідного дня для тих галузей, які знаходяться під тиском відповідних заходів, ми спільно з торгово-промисловою палатою, працюємо для визнання це форс-мажором. Це дасть полегшення у сплаті оренди та інших можливих платежів", - заявив прем'єр.

Нагадаємо, 11 листопада уряд ухвалив рішення про запровадження в Україні карантину вихідного дня від 14 до 30 листопада. Він передбачає, що у суботу та неділю в країні працюватимуть лише заклади критичної інфраструкути: продуктові магазини, аптеки, поштові відділення та АЗС.

Карантин вихідного дня можуть скасувати

Карантин вихідного дня можуть скасувати

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація