В Росії заборонили використовувати визнану майже у всьому світі вакцину Pfizer

В Росії заборонили використовувати визнану майже у всьому світі вакцину Pfizer

Фото: Associated Press

Вакцину заборонили використовувати навіть закордонним приватним клінікам.

"Росздравнадзор" заявив, що жодна приватна клініка в Росії не може використовувати вакцину Pfizer від COVID-19.

Про це повідомляє "РБК" з посиланням на "Інтерфакс".

У вівторок член комітету Держдуми з охорони здоров'я Тетяна Соломатіна заявила "Ехо Москви", що в ізраїльській клініці Hadassah в Москві можна зробити щеплення вакциною Pfizer в приватному порядку за гроші.

"Вони працюють зовсім за іншими законами, у них законодавча база відрізняється. По суті, це іноземна клініка, просто вона працює на нашій території ", - говорила Соломатіна.

Згодом на це відреагували в "Роздравнадзорі" та заявили, що використання цієї вакцини заборонено в Росії.

"Ввезення на територію РФ і застосування вакцин для профілактики нової коронавірусної інфекції, які не пройшли державну реєстрацію в Росії, заборонений", - заявили в Росздравнадзорі, додавши, що це правило діє і для організацій міжнародного медичного кластера.

Нагадаємо, понад половина росіян (58%) не готові робити щеплення від коронавірусу російською вакциною "Супутник V". Найчастіше проти вакцинації виступають ті, хто не схвалює діяльність президента Володимира Путіна.

Як повідомлялося, вакцина Sputnik V, створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М.Ф. Гамалії МОЗ РФ, зареєстрована в Росії 11 серпня. Вона стала першою у світі, хоча її клінічні випробування тривають і досі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація