Майже два десятки нових унікальних штамів коронавірусу виявили в Кенії

Майже два десятки нових унікальних штамів коронавірусу виявили в Кенії

Фото: Associated Press

Виявили нові штами наприкінці грудня 2020 року.

На південному сході Кенії виявили 16 нових штамів коронавірусу, які мають унікальний характер і раніше не зустрічалися в інших частинах світу. Нові варіанти коронавірусу поширюються швидше, їх також складніше виявити у хворого на початковій стадії зараження.

Про це повідомляє місцева газета East African з посиланням на фахівців Кенійського медичного інституту.

Як уточнюється, нові штами коронавірусу були зафіксовані в окрузі Таїті ще наприкінці грудня 2020 року і вони мають відмінності від мутацій, які недавно були виявлені в Бразилії, Південній Африці і Британії.

"Особливість нових штамів в тому, що вони здатні швидко поширюватися і в початковій фазі захворювання їх дуже важко визначити в інфікованого", - заявив один з учасників досліджень Чарльз Агота.

Виявити циркуляцію різних штамів коронавірусу вдалося в результаті вивчення зразків аналізів, які брали в людей від червня до жовтня. Із 16 мутацій, дванадцять не поширилися далі тих областей країни, де їх виявили. А от чотири штаму виявилися більш заразними і поширилися Кенією.

Втім, наголошується, що немає інформації, що нові мутації викликають тяжчий перебіг хвороби. Наразі тривають тестування, а також вчені встановлюють, наскільки адаптованим може бути вірус.

"Змінений вірус, мабуть, викликав досить велику кількість інфекцій в Таїті. Ми не бачили цей варіант більше в жодному куточку  світу", - пояснив Агота.

До слова, в Японії виявили ще один варіант коронавірусу, який завезли з Бразилії. Ця мутація відрізняється від вже виявлених в Великій Британії і Південній Африці. 

Раніше вчені з Південно-Африканської Республіки ПАР заявили про "обґрунтоване занепокоєння" тим, що виявлений в країні новий штам COVID-19 може виявитися більш стійким до розроблених нині вакцин.

Нагадаємо, 20 грудня Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу "VOC – 202012/01", який передається набагато легше, аніж його попередники. За словами прем’єр-міністра Бориса Джонсона, вірус може бути на 70% більш заразним.  

У Великій Британії, зокрема, заявили, що новий штам коронавірусу, який наразі циркулює в деяких частинах країни, "вийшов з-під контролю". 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) у неділю, 20 грудня, закликала європейські країни посилити заходи у боротьбі з коронавірусом через появу у Британії його нового штаму. 

ВООЗ проведе екстрене засідання через стрімке поширення нових штамів коронавірусу

ВООЗ проведе екстрене засідання через стрімке поширення нових штамів коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація