"Супутник V": Більше половини росіян не хочуть робити щеплення вітчизняною вакциною

"Супутник V": Більше половини росіян не хочуть робити щеплення вітчизняною вакциною

Фото: Associated Press

Більшість росіян (30%) пояснили відмову від щеплення тим, що хочуть дочекатися закінчення випробувань вакцини.

Більше половини росіян (58%) не готові робити щеплення від коронавірусу російською вакциною "Супутник V. Найчастіше проти вакцинації виступають ті, хто не схвалює діяльність президента Володимира Путіна,

Згідно з даними результатів опитування "Левада-центру",  38% респондентів висловили готовність зробити щеплення. Ще 4% росіян заявили, що проти будь-якої вакцини від коронавірусу. Водночас ставлення росіян до вакцинації практично не змінилося в порівнянні з серпнем і жовтнем.

Крім того, найчастіше бажання вакцинуватися з'являється у людей старших 40 років, що вважають за краще телебачення як основне джерело інформації. Своєю чергою ті, хто віддає перевагу інтернет-контенту, найчастіше негативно ставляться до вакцинації.

Також більшість росіян (30%) пояснили відмову від щеплення тим, що хочуть дочекатися закінчення випробувань вакцини. Майже стільки ж людей (29%) побоюються побічних ефектів, інші - мають протипоказання (12%), не бачать сенсу робити щеплення від COVID-19 (12%), виступають проти будь-яких щеплень (10%). Ще 6% респондентів вибрали інші варіанти, 1% важко відповісти.

Опитування також показало, що 57% росіян бояться заразитися коронавірусом, а у 41% це не викликає страху.

Як повідомлялося, вакцина Sputnik V, створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М.Ф. Гамалії МОЗ РФ, зареєстрована в Росії 11 серпня. Вона стала першою у світі, хоча її клінічні випробування тривають і досі.

Зараз не існує російської вакцини від коронавірусу – Радуцький про "Спутник V"

Зараз не існує російської вакцини від коронавірусу – Радуцький про "Спутник V"

Повʼязані теми:

Наступна публікація