У єврейській громаді розповіли про роботу синагог під час "коронавірусного" карантину

У єврейській громаді розповіли про роботу синагог під час "коронавірусного" карантину

Фото: pixabay.com

Молитви відбуватимуться у тимчасово обладнаних молебних кімнатах, а записуватися потрібно буде по телефону.

Напередодні єврейського свята Шавуот у соцмережах на сторінках синагог з'явилися пости з анонсуванням реєстрації на молитви.

Однак, за словами головного рабина Києва Йонатана Бін'яміна Марковича, мова про відкриття синагог не йде. Натомість відбуватимуться спеціальні святкові молитви для обмеженої кількості людей. 

"Відкривати синагоги й робити великі молитви ми не можемо і не будемо. Ми не можемо ризикувати життям і здоров'ям не лише нашої громади, а всієї країни і всіх киян", - зазначив Маркович, додавши, що молитви відбуватимуться у провітрюваному приміщенні та із дотриманням рекомендації МОЗ.

За словами речника єврейської громади Києва Леоніда Бараца, аби помолитися, потрібно заздалегідь записатися по телефону. Охочих будуть запускати у тимчасово обладнані молебні кімнати по 10 людей за раз. Молитви, натомість, будуть повторювати.

"Наразі ми тимчасово обладнали молебну кімнату у приміщенні бізнес-центру, щоб люди не подумали, що синагога відкрита і можна йти. Та вживаємо всіх заходів, щоб виключити небезпеку зараження. Поставили столи та стільці на відстані більше двох метрів один від одного", - розповів Барац. Він також наголосив, що заходити до приміщення без маски буде заборонено. Також бажано мати рукавиці. 

"Якщо маски не буде, ми подаруємо спеціально зроблені наші багаторазові, але їх може не вистачити і комусь буде сумно піти додому не помолившись", - зазначили у єврейській громаді. 

Охочих помолитися просять вітатися без рукостискань і обіймів. Дітям до дев'яти років, а також дорослим, старшим за 70 років, приходити на молитву заборонено, як і тим, у кого є симптоми вірусу: підвищена температура; сухий кашель; стомлюваність; різні больові відчуття, біль в горлі; діарея; кон'юнктивіт, головний біль, втрата нюху і смакових відчуттів; висип на шкірі або депігментація нігтів на руках і ногах; утруднене дихання або задишка; відчуття здавленості або біль в грудній клітці.

"Стежимо, щоб віряни не доторкалися до будь-яких поверхонь голими руками, та не торкалися обличчя, рота, носа і очей руками. Після кожної "зміни" проводимо дезінфекцію, та на кожному столі будуть стояти санітайзери з антисептиком", - зазначив Барац.

"Немає нічого поганого в тому, що ви не прийдете цього року в синагогу. Всевишній не буде вважати вас поганою людиною. Зовсім навпаки, це виконання заповіді "І дуже оберігайте ваші душі", - додав Йонатан Бін'ямін Маркович.

Раніше українські вчені заявили, що зможуть зафіксувати наслідки пом'якшення карантину десь через 5 днів. Песимістичний прогноз теж склали, додавши, що він наразі не такий уже і страшний: Україна може повернутися на плато або вийти на незначне зростання. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація