Учені, які моделюють поширення коронавірусу, розповіли, коли українці побачать наслідки пом'якшення карантину

Учені, які моделюють поширення коронавірусу, розповіли, коли українці побачать наслідки пом'якшення карантину

Фото: УНІАН

Наслідки пом'якшення карантину вчені зможуть зафіксувати десь за 5 днів.

В Україні робоча група Національної академії наук України з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу COVID-19, працює від початку карантину. Учені збирають цифри, складають їх у математичні графіки і роблять прогнози. За допомогою цифр експерти можуть завчасно передбачити небезпечне зростання кількості інфікованих.

На підставі цієї інформації влада і приймає рішення про обмеження. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Розрахунки роблять на тиждень вперед. Найсвіжіший прогноз до 3 червня. На довші терміни не роблять. Кількість інфікованих і померлих має далі спадати. Кількість тих, хто одужує, - зростати.

Наслідки пом'якшення карантину вчені зможуть зафіксувати десь за 5 днів. Тому песимістичний прогноз теж склали. І кажуть, що він наразі не такий уже і страшний. Україна може повернутися на плато або вийти на незначне зростання.

І тут науковці у приклад приводять Польщу, з якою Україна разом пішла на карантин, але поляки почали виходити з нього на тиждень раніше.

"У Польщі зараз відбувається повільне зростання. Воно не катастрофічне. Вони продовжують знімати обмеження і, в принципі, не надто на це реагують", - пояснив координатор робочої групи з моделювання COVID-19 Ігор Бровченко.

Загалом уже протягом двох тижнів епідемія в Україні іде на затухання. До кінця квітня був стрімкий ріст кількості інфікованих. Далі кілька тижнів статистика трималася на одному рівні. Саме цей період урядовці і називають плато. А від 10 травня тенденція пішла на спад.

"Теж така стійка тенденція зараз відбувається, що кількість видужалих починає перевищувати кількість захворілих. І ми очікуємо, що в найближчі тижні ця тенденція буде більш стійкою", - повідомив Бровченко.

Якщо далі буде спадання, то до кінця червня буде біля 200 інфікованих людей за добу.

Важливим показником є і коефіцієнт інфікування. Наразі він складає 0,8. Це означає, що одна людина статистично передає вірус менше, ніж одній людині. До прикладу, 4 з п'яти інфікованих заразили по одному, а п'ятий - нікого. І саме це означає, що епідемія затухає. Якщо ж цей показник буде більше за одиницю, уряд вирішуватиме питання про повернення до карантинних заходів.

Аби не вводити жорсткіших заходів по всій країні, моделювання роблять за регіонами. У більшості регіонів статистика інфікування іде на спад. Тільки Буковина і Київ показують зростання. Тому тут і виходитимуть з карантину повільніше.

"Найбільшу тривогу у нас викликає Київ. Бо він тримається надто довго в такому - і ні туди, і ні сюди", - зазначив Бровченко.

Ще один цікавий графік - сценарій, за яким розвивалася б епідемія в Україні, якби карантин ввели на тиждень пізніше. На піку кількість інфікованих могла сягати 1200 людей за день. Тепер, після пом'якшення карантину, динаміка буде залежати від людей - наскільки вони дотримуватимуться рекомендацій щодо масок і соціальної дистанції.

Оптимістичні прогнози: через тиждень українці побачать наслідки пом'якшення карантину

Оптимістичні прогнози: через тиждень українці побачать наслідки пом'якшення карантину

Нагадаємо, раніше керівник робочої групи НАН з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу, Ігор Бровченко заявив, що країна подолала пік поширення коронавірусу.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація