У Львівській області циркулює один із мутованих типів коронавірусу - епідеміологиня

Дата публікації
Перегляди
845
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Львівській області циркулює один із мутованих типів коронавірусу - епідеміологиня

Фото: Львівська міська рада

Загалом в Україні є 5 генотипів коронавірусу, зазначає головна епідеміологиня області Наталія Тімко.

У Львівській області циркулює мутований коронавірус, лінії В1.1. Надійшла інформація, що загалом в Україні є 5 генотипів коронавірусу. Про це під час брифінгу у Львівській облдержадміністрації повідомила головна епідеміологиня області Наталія Тімко.

"Ми не визначаємо (Львівськитй лабораторний центр, —ред.), але позитивні зразки періодично скеровуються у лабораторію Центру громадського здоров'я і вони цей матеріал обробляють для проведення секвенування. Зокрема, на Львівщині циркулуює різновид коронавірусу лінії В1.1, його називають лінією китайського походження. Подальші типи зразків теж будуть скеровуватися, щоб з'ясувати, які генетичні зміни відбулись, чи з'явився вже у нас британський варіант коронавірусу", — сказала Наталія Тімко.

Також вона зазначила, що зменшилась кількість людей, які звертаються до лікарів із симптомами COVID-19. За її словами, пацієнти менше звертаються до лікарів через святковий період. Однак можуть переносити коронавірус.

"Якщо до вас звертається пацієнт із будь-якою ознакою ГРВІ, скеруйте його на дослідження ПЛР. Коли буде позитивний результат, контактні з ними людьми мають перебувати 14 днів вдома", — наголосила Наталія Тімко.

Епідеміологиня зазначила, що Україна зараз очікує на вакцину. Кампанія вакцинації відбуватиметься у 4 або 5 етапів. Першими вакцинуватимуть медпрацівників.

Нагадаємо, в бліцінтерв'ю ТСН.ua лікар Тарас Жиравецький розповів, чи очікувати Україні нової хвилі коронавірусу з Великої Британії.

Наступна публікація