Разумков розповів про долю "коронавірусного фонду" в Україні

Разумков розповів про долю "коронавірусного фонду" в Україні

Фото: Associated Press

Його не передбачає проєкт бюджету на 2021 рік.

Окремого "коронавірусного фонду" наступного року в Україні не буде: його не передбачає проєкт бюджету на 2021 рік.

Про це розповів голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі "Сніданку з 1+1".

За його словами, це виходить із подання Кабінету міністрів. Парламент планує лише окремо передбачити кошти на вакцинацію населення від коронавірусу - 2,6 млрд грн, а також 1 млрд на підтримку шкіл у межах боротьби з пандемією.

"Все інше закладено у бюджет Міністерства охорони здоров'я. Мабуть, це правильно. Бо коли ми створювали окремо "коронавірусний фонд", то це не було передбачено бюджетом. Коректно, коли ці кошти вже передбачено для відповідного міністерства, для ефективної боротьби", - наголосив спікер.

Майже всі гроші на боротьбу із коронавірусом наступного року отримає Міністерство охорони здоров'я - попередньо, це майже 159 мільярдів гривень. Наявність "коронавірусного фонду" у 2020 році Разумков пояснив появою у березні перших випадків інфекції в Україні і необхідністю їй протистояти, адже жодних коштів на це у бюджеті на 2020 рік закладено не було.

Як повідомлялося, майже 25 мільйонів гривень компенсації виплатили українцям, які перебували на самоізоляції через коронавірус. Від початку пандемії гроші отримали 20 тисяч людей. Серед них - п'ять тисяч медпрацівників. Гроші нараховуються від шостого дня самоізоляції: перші п'ять днів оплачує роботодавець. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація