"Передчасно" - Ляшко прокоментував можливе повернення України до жорсткого карантину

"Передчасно" - Ляшко прокоментував можливе повернення України до жорсткого карантину

Фото: УНІАН

Треба виконувати всі рекомендації Міністерства охорони здоров'я, зазначив головний санлікар.

Говорити про повернення до тотального карантину на території всієї України передчасно. Це буде локально, в залежності від ситуації з захворюваністю на коронавірус COVID-19  в окремому регіоні.

Таку думку висловив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко у п’ятницю, 19 червня, в ефірі одного з українських телеканалів, передає "Інтерфакс-Україна".

"Від 22 червня прописуються етапи входу в більш жорсткий карантин, який може бути локальним, регіональним. Є 4 індикатори, і в разі, якщо в якійсь області один із цих індикаторів перевищується, відстежується тенденція протягом трьох днів і регіональна комісія вводить обмежувальні протиепідемічні заходи. Вони можуть вводитися на території конкретного населеного пункту чи щодо конкретних сфер діяльності. Говорити про жорсткий карантин на території країни зараз передчасно, треба виконувати всі рекомендації Міністерства охорони здоров'я", - сказав Ляшко.

Відсоток заповнюваності ліжок для пацієнтів із COVID-19 невисокий, зазначив головний санлікар, відповідаючи на питання про те, чи готова система охорони здоров'я до збільшення кількості пацієнтів із коронавірусом.

"Що стосується Києва - так, ми можемо говорити, що кількість людей в реанімаційних відділеннях інфекційних відділень збільшується, оскільки тенденція ... говорить про те, що серед усіх зареєстрованих збільшується кількість людей з важким перебігом і це вимагає реанімаційних заходів", - підкреслив Ляшко.

Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що в Україні в окремих регіонах може буде введено режим жорсткого карантину, якщо стрімко зростатиме кількість інфікованих на коронавірус. Посилення карантинних заходів буде запроваджено, якщо суворіший нагляд за їхнім дотриманням не виявиться ефективним і тенденція на зростання захворюваності збережеться.

Збільшення кількості хворих на коронавірус: У МОЗ згадали про жорсткий карантин

Збільшення кількості хворих на коронавірус: У МОЗ згадали про жорсткий карантин

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація