Новий штам коронавірусу: лікар розповів, хто у групі ризику

Новий штам коронавірусу: лікар розповів, хто у групі ризику

Фото: Associated Press

Клінічна картина нового штаму коронавірусу майже нічим не відрізняється, каже Віктор Петров.

В Україні новий штам коронавірусу, який виявляють в Європі, уже є. Утім, українські епідеміологи наразі не мають систем, аби розпізнати мутований коронавірус. 

Про це лікар-інфекціоніст із Ужгорода Віктор Петров розповів в інтерв'ю Obozrevatel.com.

"Вже є, хоча ми не маємо фактажу, не маємо можливості генетичного аналізу цих вірусів. Таких потужностей немає всюди, щоб їх діагностувати. Він просто називатиметься, наприклад, Sars-COV-3, і не більше. Його генетична мутація відбуватиметься дуже активно і швидко. Особливо цю ситуацію ускладнює епідемічне зростання ГРВІ та грипу, які, на жаль, відіграють погану роль для всіх епідеміологів і інфекціоністів України", — розповів Петров.

За його словами, тестування в Україні діагностує просто наявність або відсутність РНК – плюс або мінус.

"Нам, як лікарям, цього досить, щоби встановити діагноз. Щодо генетичної детермінанти – ми можемо його генетично секвенувати. Але цього на потоці ми не робимо, це досить дорого. Просто згодом з’являться нові тест-системи, і ми так само будемо мати цю інформацію", – впевнений інфекціоніст.

За його словами, клінічна картина нового штаму коронавірусу майже нічим не відрізняється.

"Єдине, що люди з груп ризику – з ожирінням, з цукровим діабетом, з гіпертонічною хворобою, онкохворі, ослаблені та старші люди – справді хворітимуть трішки важче через те, що імунна система зовсім не готова до того, щоб розпізнати коронавірусну інфекцію", — додав лікар. 

Нагадаємо, у Німеччині виявили новий штам коронавірусу, який вперше зафіксували у Великій Британії. Новий мутований вірус SARS-CoV-2 знайшли у жінки, яка прилетіла до Франкфурта з Лондона. Її ізолювали у будинку родичів у федеральній землі Баден-Вюртемберг. 

Майже 10 тисяч вантажівок з Британії не пустили до Франції через новий штам коронавірусу

Майже 10 тисяч вантажівок з Британії не пустили до Франції через новий штам коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація