Настав час ізоляції: чому Китай винен у пандемії коронавірусу – USA Today

Настав час ізоляції: чому Китай винен у пандемії коронавірусу – USA Today

Фото: Associated Press

Китайська влада тривалий час приховувала інформацію про нову хворобу.

Із пандемії коронавірусу можна отримати багато уроків. Але одне зрозуміло вже: Китай повинен бути ізольований від цивілізованого світу, поки його поведінка не покращиться. Ми перебуваємо в нинішній ситуації зі смертельними наслідками та економічними руйнуваннями в усьому світі, тому що Китай намагався впоратися з цим спалахом своїм фірмовим способом, що складається з нечесності, некомпетентності і бандитизму.

Про це у своїй колонці для USA Today пише професор права Університету Теннессі Гленн Гарлан Рейнольдс.

Якби Китай був більш цивілізованою країною, цей спалах був би зупинений на ранній стадії і приніс би набагато меншої шкоди як всередині, так і за межами Китаю.

Першою відповіддю Китаю на появу коронавірусу було цензурування будь-яких повідомлень про те, що нова хвороба з’явилася в Ухані. Хоробрий доктор Лі Веньлян, який першим повідомив про це захворювання колегам-лікарям, був змушений замовкнути за допомогою поліції. Повідомлення китайських ЗМІ про хвороби були піддані цензурі з боку уряду. Так само і повідомлення звичайних громадян, які висвітлювали це в соціальних мережах.

За даними спецслужб США, Китай систематично обманював світ в зв'язку з масштабами спалаху, присипляючи інші країни помилковим відчуттям безпеки, яке затримувало реакцію на тижні або навіть місяці.

Пекін до 20 січня заперечував, що відбувається передача хвороби від людини людині. Водночас китайські чиновники та державні компанії в терміновому порядку скуповували великі запаси медикаментів, особливо засобів індивідуального захисту, таких як маски і рукавички, з Австралії, Європи і всього світу. Простіше кажучи, Пекін накопичував життєво важливі ресурси світу, помилково стверджуючи, що життю людей нічого не загрожує.

І це найбільш благодійний звіт, заснований на тому, що Китай не впорався з тим, що було причиною спалаху хвороби в природі. І це могло статися природним шляхом. Але людей все більше цікавить ймовірність того, що вірус SARS-CoV-2 був випадково випущений з китайської вірусологічної лабораторії в Ухані.

Ця версія була колись відкинута як теорія змови, але з тих пір вона обговорювалася в "Бюлетені вчених-атомників" і оглядачем газети The Washington Post Девідом Ігнатіусом. Йдеться про випадковий випуск, а не про навмисне розгортання біологічної зброї - що має сенс, оскільки лише небагато країн випустять біологічну зброю у своїй власній країні - але якщо це правда, то це тільки змушує китайський уряд виглядати гірше, хоча, можливо, це пояснює їх неготовність до того, що сталося.

Але звідки б не з’явився вірус, реакція Китаю була невмілою, нечесною і абсолютно неуважною до решти світу. Грамотна, чесна відповідь попередила б світ набагато раніше. Китай, який би дбав про решту світу, зупинив би польоти за кордон, поки поширювалася хвороба, замість того, щоб дозволити своїм громадянам подорожувати волею-неволею усією земною кулею. Схоже, що Китай зайняв позицію, згідно з якою, якщо вони будуть страждати від коронавірусу, також страждатимуть Сполучені Штати і решта світу. Як ще пояснити продовженням польотів з Китаю до Сполучених Штатів на рівні приблизно 20 000 пасажирів на день, поки президент Трамп їх не припинив.

Це вимагає відповіді. Реакція повинна бути досить різкою, щоб надати китайському уряду урок. Серед іншого, Сполучені Штати - і в ідеалі світове співтовариство в цілому - повинні різко скоротити економічні відносини з Китаєм. Зокрема, ніхто не повинен покладатися на них щодо ліків, медичного обладнання та інших життєво важливих товарів. Державна служба новин Китаю погрожувала занурити Америку в "велике море" коронавірусу шляхом відмови від найважливіших ліків. Китайським вченим більше не слід мати легкий доступ до західних лабораторій або університетів. Китайським політичним лідерам більше не має бути легко подорожувати світом.

Конгрес повинен ухвалити закон, що позбавляє китайський уряд суверенного імунітету проти судових позовів за шкоду COVID-19 в Сполучених Штатах. Китай повинен бути позбавлений своєї керівної ролі в міжнародних організаціях. І, нарешті, Тайвань - країна, яка впоралася зі спалахом краще, ніж майже будь-яка інша нація, але була виключена з Всесвітньої організації охорони здоров'я, оскільки її членство образило б уряд Китаю - заслуговує членства в ВООЗ і повного дипломатичного визнання з боку Сполучених Штатів і решти світу.

Це суворі санкції і китайському уряду вони не сподобаються. Вони спричинять великі репутаційні втрати для керівництва Комуністичної партії Китаю. Але вони цього заслуговують, і потрібно навести приклад. Світ - це маленьке і взаємозалежне місце. Ті, кому вигідна глобалізація, як, наприклад, китайському керівному класу, повинні демонструвати належне глобальне громадянство. Зараз настав час дати їм урок.

Карантин завершено: китайське місто Ухань вперше з кінця січня зняло заборону на виїзд та в'їзд

Карантин завершено: китайське місто Ухань вперше з кінця січня зняло заборону на виїзд та в'їзд

Повʼязані теми:

Наступна публікація