МОЗ виключив можливість реєстрації російської вакцини "Спутнік V" в Україні

МОЗ виключив можливість реєстрації російської вакцини "Спутнік V" в Україні

Фото: Associated Press

За словами Степанова, сьогодні вже є вакцини проти COVID-19 дозволені до використання за спеціальними процедурами.

Російська вакцина від коронавірусу "Спутнік V" не має шансів отримати дозвіл в Україні. Третя фаза її випробувань далека від завершення.

"Україна використовуватиме лише ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень", - написав головний санітарний лікар Віктор Ляшко у Facebook у суботу, 2 січня.

Він зазначив, що всі чутки та політичні заяви щодо державної реєстрації в Україні російської вакцини-кандидата не відповідають дійсності.

"Сьогодні вже є вакцини проти COVID-19 дозволені до використання за спеціальними процедурами (emergency use authorization). Для такої реєстрації використовувались проміжні звіти клінічних досліджень. Виходячи з цього Україна прийняла рішення про можливість реєстрації вакцин, які зареєстровані в країнах з жорсткою регуляторною політикою. Наголошую, лише за зазначених умов будемо допускати вакцини до використання", - резюмував він.

Нагадаємо, раніше депутат Верховної ради від ОПЗЖ Віктор Медведчук заявив, що в Україні російську вакцину від коронавіруса "Супутник V" подали на реєстрацію. За його даними, харківська компанія "Біолік" звернулася до МОЗ та Державного експертного центру з заявою ще 30 грудня.

Своєю чергою, У Верховній раді сумніваються у реєстрації російської вакцини "Супутник V" в Україні. Голова комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький заявив, що йому поки нічого невідомо про таку заявку.

Тим часом, в Білорусі 29 грудня оголосили про початок вакцинації населення російською вакциною проти коронавірусу "Спутнік V". Повідомляється, що у Білорусі створена система зберігання вакцини, що дозволяє дотримуватися холодового ланцюгу. 

Своєю чергою, більше половини росіян (58%) не готові робити щеплення від коронавірусу російською вакциною "Супутник V. Найчастіше проти вакцинації виступають ті, хто не схвалює діяльність президента Володимира Путіна.

Нові карантинні обмеження та чому Україна найближчим часом не купуватиме російський "Спутнік-5"

Нові карантинні обмеження та чому Україна найближчим часом не купуватиме російський "Спутнік-5"

Повʼязані теми:

Наступна публікація