Лікар-імунолог пояснив, як зробити карантин в Україні ефективним

Лікар-імунолог пояснив, як зробити карантин в Україні ефективним

Фото: УНІАН

Імунолог Федір Лапій вважає, що в іншому випадку Україну чекає медичний колапс.

Коронавірус в Україні не зменшує оборотів, тож врятувати медичну систему від колапсу при щоденному збільшенні кількості заражених, може недовготривалий, але дуже жорсткий локдаун. Таку думку висловив в ефірі Апостроф Live лікар-імунолог Федір Лапій.

"Потрібно вводити короткостроковий, але сильний локдаун для того, щоб не увійти в піке, з якого ми просто не вийдемо. 30 тисяч - це вже буде параліч, це колапс", - наголосив медик.

Лікар вважає, що утримати нинішній рівень кількості інфікованих допоможе тільки строгий контроль за дотриманням карантинних заходів.

"Ми бачимо приклади Італії, Франції, Німеччини, Австрії, коли поліція займає основну позицію, влада не займається популізмом перед місцевими виборами, а жорстко реагує на порушення дотримання карантинних заходів. Штрафує бари, кафе, ресторани незалежно від їх приналежності", - говорить Федір Лапій.

На його думку, карантин вихідного дня не буде ефективним, якщо не буде працювати система покарання.

"Ми не Сінгапур. Ми навіть не німці з австрійцями, які виконують рекомендації уряду. Ми українці. І в  цьому  випадку тут потрібно розуміти, що ми можемо прийняти найкращі карантинні заходи з огляду на теорії їх ефективності, але при відсутності їх виконання і контролю за їх виконанням, від них буде допомоги - як мертвому припарка. Але такі жорсткі реакції будуть не на користь популярності чинної влади", - зазначив лікар.

Нагадаємо, раніше ТСН.ua дізнався думку лікарів, чи врятує Україну запроваджений урядом карантин вихідного дня і чи не варто було б у такій ситуації ввести повний локдаун?

Компенсація за карантин: Зеленський анонсував програму підтримки підприємців

Компенсація за карантин: Зеленський анонсував програму підтримки підприємців

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація