Коронавірус в Україні 5 червня: відвідування ресторанів і кафе та оцінка реальної кількості хворих

Коронавірус в Україні 5 червня: відвідування ресторанів і кафе та оцінка реальної кількості хворих

Фото: Associated Press

В Україні зафіксовано 25 964 інфікованих коронавірусом та 762 смертей.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 553 нових випадки. Станом на 20:00 5 червня відомо про 25 964 хворих у країні. За добу хвороба забрала життя 15 осіб. Кількість летальних випадків сягнула 762. Кількість одужалих вже 11 372.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 25 964 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. За останню добу зафіксували 553 нових випадки. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у місті Київ - 82, у Львівській області - 73 та Рівненській області - 57. Усього від початку пандемії в Україні захворіли 1 859 дітей та 4 963 медпрацівники. 

За минулу добу було здійснено 16 793 тестування: 11 142 методом ПЛР та 5 151 - ІФА-тест.

Детальна ситуація в областях має такий вигляд:

 • Вінницька область — 1093 випадки;
 • Волинська область — 1008 випадків;
 • Дніпропетровська область — 960 випадків; 
 • Донецька область — 195 випадків;
 • Житомирська область — 855 випадків;
 • Закарпатська область — 1280 випадків;
 • Запорізька область — 477 випадків;
 • Івано-Франківська область — 1507 випадків;
 • Кіровоградська область — 538 випадків;
 • м. Київ — 3292 випадки;
 • Київська область — 1711 випадків;
 • Львівська область — 1988 випадків; 
 • Луганська область — 51 випадок;
 • Миколаївська область — 307 випадків;
 • Одеська область — 970 випадків;
 • Полтавська область — 272 випадки;
 • Рівненська область — 1962 випадки;
 • Сумська область — 188 випадків;
 • Тернопільська область — 1233 випадки;
 • Харківська область — 1196 випадків;
 • Херсонська область — 179 випадків;
 • Хмельницька область — 501 випадок;
 • Чернівецька область — 3519 випадків;
 • Черкаська область — 432 випадки;
 • Чернігівська область — 250 випадків.

Детальніше про інфікування коронавірусом в Україні дивіться у нашій інфографіці:  

Фото: ТСН.ua

Додаткове фінансування 

650 млн грн з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою, так званого стабілізаційного фонду, переказані для лабораторних підрозділів, щоб забезпечити їхню готовність до реагування на поширення коронавірусної хвороби.

З цих коштів 280 млн грн — це кошти, які йдуть на оплату роботи працівників лабораторних центрів, котрі працюють як і при проведенні епідеміологічних розслідувань, так і при проведенні лабораторних досліджень у самих лабораторних центрах.

На закупівлю в цих центрах тест-систем, обладнання та реактивів виділено близько 300 млн грн. З них 190 млн грн — на закупівлі ПЛР-тестів та реактивів, необхідних для проведення цих досліджень. 

Відвідування ресторанів і кафе

Від сьогодні, 5 червня, дозволяється відкривати заклади громадського харчування для відвідування клієнтами всередині приміщення. Водночас за індикаторами захворюваності насьогодні не проходять м. Київ, Волинська, Житомирська, Львівська, Рівненська та Чернівецька області, а за кількістю тестувань – Донецька та Луганська області. Тому для цих областей пом'якшення не передбачені.

Оцінка реальної кількості хворих

Незабаром закінчуються спільні дослідження з представниками ВООЗ в Україні та Київської школи економіки, які дозволять провести оцінку реальної кількості хворих на певних територіях або у певних групах професійного ризику шляхом проведення ІФА-тестування.

Ці результати будуть оприлюднені влітку. Вони покажуть, як Україна буде готуватися до можливої другої хвилі захворювання, яка очікується всіма країнами світу восени цього року.

Смерть ув'язненого

У Кіровоградській області помер ув'язнений з діагностованим коронавірусом СOVID-19, який перебував у Кропивницькій виправній колонії №6.

Наразі з'ясовується, при яких обставинах ув’язнений захворів на коронавірус. За словами керівництва виправної колонії, всім контактним особам, зокрема 3 фельдшерам та 8 засудженим, які були в медчастині, зробили тести. Вони перебувають в ізоляції. Також на самоізоляції - 12 працівників конвою, які будуть протестовані. Проведено дезінфекцію медичної частини.

Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах

Київська область та м. Київ  

У Києві за добу кількість людей, у яких лабораторно підтвердили коронавірус, збільшилася ще на 82 людини, із них 14 медиків та 7 дітей, померли 4 людини - це рекордна кількість для столиці від початку пандемії.

Найбільше випадків захворювання підтвердили у Дарницькому районі – 21, у Подільському – 13 та у Деснянському – 12 випадків.

Крім того, захворювання на коронавірус виявили у директора столичної школи № 197. Держпродспоживслужба встановлює коло контактних осіб. Три школи, що очолюють директори, які контактували із хворою, є місцями проведення ЗНО з кількох предметів кожна.

Львівська область 

У Львівській області за добу зафіксували 73 нові випадки коронавірусу та ще повідомили про смерть чотирьох людей, інфікованих COVID-19.

Станом на 08:00 5 червня у Львові та області зафіксували 1 988 підтверджених випадків інфікування коронавірусом: 66 - летальні492 - одужало. За оперативними даними, за вчорашню добу лабораторні центри в місті провели 460 ПЛР-тестів, з яких 73 – позитивні (з них 42 - це мешканці Львова).

Рівненьска область

У Рівненській області станом на вечір 4 червня новий тип коронавірусу COVID-19 підтвердили у 35 людей. Серед хворих пацієнти від 3 до 70 років.

Загалом від початку спалаху в Рівненській області нову коронавірусну інфекцію підхопила 1 961 особа. З них 40 інфікованих померли від ускладнень COVID-19, тоді як ще 1 031 пацієнт вже одужав.

Чернівецька область

Увечері четверга, 4 червня, у Чернівецькій області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили в іще 38 людей.

Загалом від початку спалаху на Буковині новим типом коронавірусу заразилася 3 519 людей. Серед них 155 пацієнтів померли від ускладнень захворювання, тоді як 1 079 - одужали

Донецька область

Напередодні у Донецькій області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили в іще 21 людини. Це найвищий добовий приріст нових випадків коронавірусу від початку спалаху. Більшість "новоспечених пацієнтів", а саме 19, є мешканцями Слов'янська.

Від початку спалаху на Донеччині нову коронавірусну інфекцію підхопили 195 людей. З них 112 пацієнтів вже одужали та виписалися з медзакладів, тоді як п'ятеро померли від ускладнень нової хвороби. 

Найбільше випадків COVID-19 зафіксували у Маріуполі, де недугою заразилася вже понад сотня мешканців.

Різке зростання випадків коронавірусу в Україні зупинилося

Різке зростання випадків коронавірусу в Україні зупинилося

Слід зауважити, що вчора було відомо про 24 823 хворих на коронавірус і, зокрема, про 735 померлих. Подолати недугу змогли 10 439 осіб. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 4 червня.

За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація