У Кіровоградській області помер інфікований коронавірусом ув'язнений

У Кіровоградській області помер інфікований коронавірусом ув'язнений

В'язниця, колонія / Фото: Hotgeo

Перший тест на СOVID-19 був негативним.

У Кіровоградській області помер ув'язнений з діагностованим коронавірусом СOVID-19, який перебував у Кропивницькій виправній колонії №6.

Наразі з'ясовується при яких обставинах ув’язнений захворів на коронавірус. Про це у п’ятницю, 5 червня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова на своїй сторінці у Facebook.

За її інформацією, 14 травня чоловік поступив у лікарню №4 м. Кропивницького через погане самопочуття. З діагнозом "гостре запалення легень" його перевели в інфекційну лікарню №1. Там наступного дня чоловіку зробили тест на коронавірус. Він показав негативний результат.

19 травня чоловіка виписали з лікарні та помістили на ізоляцію в окрему камеру у медичну частину Кропивницької виправної колонії №6.

"Через супутні хронічні хвороби ув'язнений перебував у важкому стані. Зважаючи на обставини, керівництвом колонії було прийнято рішення про направлення його 1 червня до лікарні з метою підготовки висновків лікарів про його звільнення від відбування покарання за станом здоров'я", - написала Денисова.

3 червня чоловіку зробили ПЛР-тест, який показав позитивний результат. Однак, 4 червня чоловік помер.

Денисова додала, що за словами керівництва виправної колонії, всім контактним особам, зокрема 3 фельдшерам та 8 засудженим, які були в медчастині, зробили тести. Вони перебувають в ізоляції. Також на самоізоляції - 12 працівників конвою, які будуть протестовані. Проведено дезінфекцію медичної частини.

"Наголошую, що моніторинговою групою Офісу омбудсмана 13 травня перевірено вказану виправну колонію на дотримання стану забезпечення заходів із запобігання поширення коноравірусної хвороби. За результатами перевірки зафіксовані порушення в організації протиепідемічних заходів. Керівництву пенітенціарної установи та південного міжрегіонального управляння були скеровані відповідні акти реагування для вжиття відповідних заходів. Вважаю, що смерть ув’язненого - наслідок неналежної організації та контролю за впровадженими карантинними заходами в установах покарань, а також фактичного ігнорування виконання наданих рекомендації за результатами моніторингових візитів, здійснених у рамках національного превентивного механізму", - заявила уповноважена.

Також у зв’язку из цим Денисова звернулася до Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції та МОЗ.

❗️❗️Ув'язнений з діагностованим СOVID -19, який перебував у Кропивницькій виправній колонії №6 – помер❗️❗️ 14 травня...

Опубликовано Людмилой Денісовой Пятница, 5 июня 2020 г.

Нагадаємо, що в Україні 5 червня зранку число інфікованих коронавірусом піднялося до 25 964. Від початку пандемії померли 762 людини. За останню добу зафіксували 553 нових випадки.

Різке зростання випадків коронавірусу в Україні зупинилося

Різке зростання випадків коронавірусу в Україні зупинилося

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація