"Маски змушують шити самому собі": медики з Білорусі розповіли про безлад у лікарнях під час пандемії

"Маски змушують шити самому собі": медики з Білорусі розповіли про безлад у лікарнях під час пандемії

Фото: Associated Press

Саморобні маски, мізерні зарплати та пацієнти, які ігнорують заходи безпеки.

Білорусь єдина країна Європи, де не ввели жорсткий карантин через поширення коронавірусу. І не тому, що його там немає, а тому, що так вирішив президент Олександр Лукашенко. 

Станом на 6 травня в Білорусі було зафіксовано в цілому 18 350 випадків захворювання коронавірусом COVID-19. Померли 107 осіб, видужали - 3771. ТСН.ua пошукала, що пишуть білоруські лікарі, які опинились у вирії пандемії з керівництвом держави, яке ігнорує проблему.

Перша історія від лікарки, яка просила не афішувати її сторінку у Twitter. Про свою роботу вона писала ще задовго до поширення коронавірусу. До пандемії вона працювала у державній лікарні невропатологом, однак, коли події почали розвиватись - її перевели в інфекційне відділення.

Березень

- На роботі ввели масочний режим - дали вказівку всім купити медичний бинт і самим нашити собі масок. Порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих. Ніякий коронавірус не страшний.

- Щоб ви розуміли, наскільки для Білорусі не існує коронавіруса: за наказом МОЗ РБ для коронавірусних пацієнтів на майже 10-мільйонний республіку виділено тільки 123 ліжка реанімації. В областях (в середньому по 370 тис. населення кожна) - тільки по 6 ліжок. Острівець безпеки.

- Саморобні марлеві маски випрала, висушила і пропрасувала, завтра знову понесу на роботу. На роботі цього зробити не можуть, "тому що". Якби можна було всю нашу охорону здоров'я описати однією фотографією, я б поставила цю. Повна готовність до пандемії.

Фото: Фото з соціальних мереж

Квітень

- Найпопулярніше слово сьогодні на роботі у всіх - це "п**ц". І це правда просто п**ц. Не такий страшний вірус, як організація нашої допомоги при ньому. Бути лікарем зараз у нас це просто ганьба.

- Сьогодні до мене прийшов весь білоруський народ в особі однієї пацієнтки. Дуже довго дивувалася, чому в поліклініці все ходять у масках: - а я впевнена, що нас цей вірус не торкнеться. - чому ви так думаєте? - так нас ніколи нічого не стосується, і це теж не повинно! Так переможемо!

- На всю поліклініку лише два захисних костюма, жодного респіратора, маски шиємо самі з марлі, антисептики по літру на поверх - перевіряючі перевіряють, щоб халат був довший спідниці, взуття обов'язково з закритим носом, волосся прибране, нігті не нафарбовані. П - пріоритети.

- Ну нарешті-то сьогодні нас усіх зібрали, заспокоїли, все пояснили і сказали, що респіратори поліклінікам просто не призначені! Пацієнти з короною призначені, а респіратори - ні. Розходимося.

- Всі температури направляють тепер до нас. Від лорів, хірургів, неврологів. Усе. Неважливо, що у тебе сталося, але якщо є температура - ти наш пацієнт. Сьогодні лор відправив до мене хлопця з гострим гайморитом і 37.2, тому що "лікуєте самі, до нас з температурою не можна".

- Я думала це просто такий прикол і так не буває, поки сьогодні до мене не прийшла жінка і зі словами "в масці так незручно кашляти" - стягнула цю маску і стала кашляти прямо на мене. Чудесно.

- Отже, через два місяці хвороби, ми нарешті з'ясували, що моя медсестра все таки ковід + Продовження, як то кажуть, буде.

- Вчора я стала контактом 1 рівня. За сьогодні мені п'ять разів зателефонували з поліклініки, щоб сказати, що я обов'язково повинна сидіти вдома в ізоляції до понеділка. Мазок візьмуть тільки в понеділок. Понеділок сиджу на лікарняному як контактна. У вівторок знову на роботу. Цирк.

- Тим часом, мої первинні пацієнти з минулого тижня потихеньку підтверджуються один за іншим, і немає вже сенсу рахувати, який і кому я контакт, тому просто натягуємо ще одну маску поверх основної і працюємо далі.

- У нас в поліклініці остаточно стерся поділ за лікарською ознакою. Ті, хто залишилися, лікують взагалі все. Наприклад, до мене сьогодні, крім ГРВІ та бронхітів, приходили ще "промийте вухо", "дістаньте врослий ніготь" і "у мене здається нетримання". Такі справи.

Фото: Associated Press

Травень

- Виїзд додому до підтвердженим ковідних для повторних мазків, всім зателефонували, попередили, що сьогодні будемо, з 5 осіб: 2 пішли в магазин. 1 поїхала на дачу саджати картоплю. 1 пішла в сусідній будинок до подруги, "зара повернеться". 1 на місці. 
Не зміг втекти, мабуть.

Лікарка реаніматолог, яка працює з хворими на коронавірус

Фото: Associated Press

Також дівчина активно критикує президента Лукашенка.

Лікар-реаніматолог, який розповів про будні лікарів у відділенні, де лікують коронавірусних хворих.

Ось трохи деталей того, як він працює. Однак, захисний костюм він купив собі сам та вчить медсестер робити прості маніпуляції.

Нагадаємо, раніше у матеріалі ТСН.ua розібрався, що РФ та Білорусь вперто ігнорують карантин та чому легковажність країн може зруйнувати зусилля всього світу. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація