У МОЗ розвінчали міф про тести, якими виміряють рівень антитіл до коронавірусу

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
364
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МОЗ розвінчали міф про тести, якими виміряють рівень антитіл до коронавірусу

Фото: pixabay

Рівень антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 не може свідчити про ступінь захисту від зараження коронавірусною інфекцією.

В Міністерстві охорони здоров’я нагадали українцям, що дізнатися про імунний захист організму за допомогою тестів, які визначають рівень антитіл до коронавірусу, неможливо. Про це йдеться в опублікованому на Facebook-сторінці відомства повідомленні. 

У МОЗ звертають увагу на те, що тести, якими вимірюють рівень антитіл, в Україні не стандартизовані. “Різні лабораторії застосовують різні методи дослідження, різні одиниці вимірювання, тест-системи різної точності та чутливості, різне обладнання. Тому такі тести часто дають різні й вкрай неточні результати”, - застерігають медики.  

Окрім того, антитіла - не єдина ланка захисту від COVID-19, до нього належить також клітинна імунна відповідь, яка зберігається довше та яку тест на антитіла не визначить.

“Це означає, що у вас може бути низький рівень антитіл, але при цьому непоганий захист від вірусу завдяки клітинному імунітету.  Або навпаки, перша доза вакцини може дати високий рівень антитіл, але гарний захист з’явиться лише тоді, коли запрацюють інші ланки імунітету”, - роз’яснили в МОЗ.

Фото: Facebook / МОЗ

Нагадаємо, раніше у Львові викрили працівників однієї із медичних установ та туристичних фірм, які продавали мандрівникам фальшиві довідки про негативний тест на коронавірус. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
364
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація