У людей, які перехворіли на COVID-19, виявляють онкологію, — інфекціоністка

У людей, які перехворіли на COVID-19, виявляють онкологію, — інфекціоністка

Фото: Google

Пацієнти надходять в медустанови з супутніми захворюваннями.

У перехворілих на коронавірусну інфекцію людей активізуються супутні захворювання. Зокрема, більше людей надходять в медустанови з онкологією.

Про це з посиланням на керівника Центру інфекційних уражень нервової системи Олену Панасюк пише "УНН".

Так, медики спостерігають погіршення стану здоров'я у людей, які вже подолали COVID-19. Українці надходять в медустанови з онкологічними захворюваннями та пухлиною центральної нервової системи.

“Спочатку їх первинні симптоми розцінювалися як постковідні — слабкість, головний біль, а коли відправляли їх на МРТ, то виявили злоякісні пухлини. Десь 10—15% ми стикаємося з онкологією, яка була прихована, а після перенесеного ковіда ці симптоми прогресували. На жаль, час було втрачено, частина пацієнтів спостерігалися як постковідні, вчасно не обстежувалися, а коли стан був критичний, виявляли величезні пухлини”, — пояснила Олену Панасюк.

Вона також додала, що медики не встигли вивчити належним чином питання посляковідного синдрому і активізації інших захворювань під час перебігу коронавірусної хвороби.

"Ми почали займатися цією проблемою з червня минулого року і продовжуємо на науковій основі зараз. У великих лікарнях вже є центри, які займаються реабілітацією. Зараз вже розроблені програми на науковій і законодавчій базі з реабілітації та відновної терапії у даної категорії хворих. Але це доступно у великих обласних і районних центрах. Для невеликих населених пунктів і сіл - ця проблема існує досить гостро щодо діагностики, відновлення від постковідних ускладнень", — акцентувала Панасюк.

Які інфекційні хвороби можуть вражати після COVID-19?

  • Герпес.
  • Кір.
  • Краснуха.

"Те що ми спостерігали у 25-30% розвиваються мікст-інфекції, тобто коли кілька вірусів або віруси-бактерії, після перенесеного ковіда можуть реактивуватися інші віруси, схильні до тривалого перебування в організмі. Ті зміни, які відбуваються в нервовій системі можуть бути обумовлені в тому числі реактивацією інших патогенів", — підсумувала фахівчиня.

Нагадаємо, що від коронавірусу за літні місяці в Україні помирали лише невакциновані люди.

Новини України: стартує останній етап вакцинації проти COVID-19 – щепитись можуть всі охочі

Новини України: стартує останній етап вакцинації проти COVID-19 – щепитись можуть всі охочі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1927
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація