Степанов пояснив, чому вакцинуватися контрабандними щепленнями від COVID-19 небезпечно

Степанов пояснив, чому вакцинуватися контрабандними щепленнями від COVID-19 небезпечно

Фото: УНІАН

МОЗ перевірятиме інформацію щодо незаконного ввезення до України доз вакцини.

Президент Володимир Зеленський доручив СБУ та іншим правоохоронцям негайно перевірити інформацію про ймовірне ввезення до України контрабандної вакцини від коронавірусу.

Про це йдеться 6 січня у сюжеті ТСН.19:30

Так він відреагував на повідомлення деяких ЗМІ щодо можливості щепитися вакциною проти коронавірусу в одній із київських приватних клінік. Уже кілька днів поширюється інформація, що начебто за кілька тисяч євро в одному з медзакладів столиці "ВІПи" та чиновники можуть отримати щеплення закордонними вакцинами від COVID-19.

Прем'єр-міністр також дав доручення Міністерству охорони здоров'я з'ясувати, чи це так. Очільник МОЗу Максим Степанов розповів ТСН, що така перевірка медзакладів відбудеться. Наразі офіційно вакцини жодного світового виробника кордон України не перетинали. Якщо щось і могло потрапити в обхід держави - то отримувати таке щеплення небезпечно, адже препарати мають доправляти за суворого температурного режиму. 

"МОЗ не давало ніяких дозволів. Якщо потрапила - якщо, уявимо собі, що це правда, – то це завезено контрабандою. Якщо є в ЗМІ (інформація. - Ред.), то треба здійснити таку перевірку і заспокоїти людей, дати відповіді, і це абсолютно нормальна практика, у межах компетенції ми обов'язково це зробимо, тим більше, що в нас є всі правові підстави і відповідне доручення прем'єр-міністра", - заявив він.

МОЗ перевірить київську лікарню на проведення підпільної вакцинації від COVID-19

МОЗ перевірить київську лікарню на проведення підпільної вакцинації від COVID-19

Раніше ЗМІ повідомляли, що до України наприкінці 2020 року була незаконно завезена партія щеплень Pfizer для вакцинації нібито урядовців та народних депутатів. Вони, мовляв, платять по 2,5 тис. євро за дві дози щеплення. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація