Словаччина заборонила вільне пересування країною без тесту на коронавірус

Словаччина заборонила вільне пересування країною без тесту на коронавірус

Фото: Associated Press

У ці вихідні в країні почнеться перший етап загальнонаціонального тестування на коронавірус.

Уряд Словаччини, який на початку місяця оголосив у країні надзвичайний стан через різкий стрибок захворюваності на COVID-19, продовжив дію обмежень на вільне пересування до 8 листопада.

Про це у середу, 28 жовтня, заявив прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович, передає агентство dpa.

Водночас він повідомив, що це обмеження з 2 листопада не буде поширюватися на тих, в кого є в наявності негативний результат тесту на коронавірус. Такі особи зможуть вільно пересуватися країною.

Відповідне рішення ухвалили на тлі того, що у Словаччині у ці вихідні почнеться перший етап загальнонаціонального тестування на коронавірус. Влада країни планує охопити все населення віком від 10 до 65 років.

Незважаючи на те, що участь у тестуванні добровільна і безкоштовна, в країні є багато критиків цієї урядової ініціативи, які зауважують, що людям все одно фактично не залишили вибору.

Також скептицизм викликає той факт, що під час тестування використовуватимуть експрес-тести, які дають швидкий, але не завжди точний результат.

За офіційними даними органів охорони здоров'я Словаччини, у країні з населенням приблизно 5,5 мільйона осіб за останню добу зареєстрували майже три тисячі нових випадків зараження коронавірусом.

Загальна кількість інфікованих з початку пандемії в країні наближається до позначки в 50 тисяч осіб.

Раніше обмежувальні заходи у Словаччині спровокували протести, які згодом переросли у сутички з поліцією. Урядовці ж запевнили, що частковий карантин необхідний, аби зменшити навантаження на лікарні й запобігти повному локдауну, запровадженому навесні.

Пандемія у світі: в Європі різко зростає смертність від коронавірусу

Пандемія у світі: в Європі різко зростає смертність від коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація