Німеччина посилює карантин та роздасть бізнесу безповоротні грошові компенсації

Німеччина посилює карантин та роздасть бізнесу безповоротні грошові компенсації

Ангела Меркель / Фото: Associated Press

Цей карантин вважається м'якшим, аніж той, який був запроваджений навесні.

У Німеччині через значне зростання випадків зараження коронавірусом від 2 листопада запровадять нові соціальні обмеження й обмеження для бізнесу.

Про це 28 жовтня на зустрічі з головами земель ФРН заявила канцлерка Ангела Меркель, пише DW.

"Ми повинні діяти", - прокоментувала канцлер введення нових обмежень.

Так, від 2 листопада в країні будуть закриті усі заклади громадського харчування, культурні на розважальні заклади, а футбольні матчі та інші заходи професійного спорту відбуватимуться за порожніх трибун. Також закритими будуть косметичні й масажні салони, студії татуювання. Робота перукарень буде дозволена, але за умов дотримання суворих заходів гігієни.

Магазинам дозволять працювати, але вони повинні будуть обмежити кількість клієнтів, які одночасно перебувають у приміщеннях - з розрахунку одна людина на десять квадратних метрів.

Школи та дитсадки продовжать працювати, але у них запровадять нові обмеження та правила гігієни. 

Федеральний та земельні уряди також вимагають від підприємств забезпечити можливість віддаленої роботи для їхніх працівників там, де це є можливим.

Зазначимо, що в уряді обіцяють фінансову підтримку підприємствам, які постраждають від нового локдауну. Мова йде про підприємства, де працюють до 50 співробітників. Вони отримають 75% від виручки за листопад 2019 року. На це уряд Німеччини має намір виділити 10 млрд євро. З такою ж пропозицією виступив міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц. За його словами, невеликі компанії повинні отримати до 75% втраченого обороту, а великі - до 70%.

Крім того, мешканцям Німеччини доведеться обмежити соціальні контакти "до абсолютного мінімуму". Приватні зібрання людей - як на відкритому повітрі, так і під одним дахом - буде дозволено лише у кількості не більше десяти осіб і не більше ніж з двох домогосподарств. Також жителів ФРН закликають, як і раніше, відмовитися від усіх необов'язкових поїздок.

Починаючи від  2 листопада, туристи не зможуть зупинятися у німецьких готелях - їм дозволятимуть приймати лише тих постояльців, які подорожують з важливих причин.

Ухвалені 28 жовтня заходи є м'якішими порівняно з локдауном, який було запроваджено в країні у березні цього року.

Нагадаємо, у Німеччині за добу зафіксували рекордну кількість інфікувань коронавірусом від початку пандемії.

Пандемія у світі: в Європі різко зростає смертність від коронавірусу

Пандемія у світі: в Європі різко зростає смертність від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація