Проти грипу та COVID-19: в Україні вироблятимуть вакцини від Sinovac

Проти грипу та COVID-19: в Україні вироблятимуть вакцини від Sinovac

Фото: Associated Press

“Лекхім” побудувала два заводи — в Умані та Харкові, завершує будівництво третього заводу в Обухові.

Група фармацевтичних компаній “Лекхім” домовилася з китайською компанією Sinovac Biotech про виробництво на українських потужностях двох вакцин: від грипу та від COVID-19. Голова наглядової ради групи компаній “Лекхім” , член колегії Міністерства охорони здоров’я Валерій Печаєв вибір вакцин саме компанії “Сіновак” пояснив тим, що технологія виробництва інактивованої вакцини відома вже давно, вакцини цього виробника підтвердили свою надійність та безпечність.

Про це він сказав на пресконференції у середу, 13 січня, передає Укрінформ.

“На початку минулого року ми прийняли рішення організувати виробництво вакцини в Україні. Ми обрали компанію “Сіновак”, домовилися про організацію виробництва двох вакцин: від грипу і вакцини проти коронавірусу, тому що вже в лютому було зрозуміло, що на світ насувається така біда”, — зазначив він.

Також за словами Печаєва, температура зберігання вакцини +2-8 градусів дозволяє використовувати ії широкомасштабно. Одним із критеріїв вибору “Сіновак” було також те, що акції цієї компанії котуються на NASDAQ OMX Group.

Печаєв також повідомив, що “Лекхім” побудувала два заводи — в Умані та Харкові, завершує будівництво третього заводу в Обухові, у лютому планується запустити виробничо-складський комплекс, а в серпні — запустити першу чергу заводу.

Нагадаємо, що раніше Україна вирішила закупити вакцину виробництва китайської компанії "Sinovac Biotech". Так, у договорі з китайською компанією, яка має поставити до України майже два мільйони доз препарату від коронавірусу, прописано, що ефективність повинна становити не менш ніж 70%. Однак, за даними Guardian, ефективність вакцини виявилась на 30% нижчою, ніж заявляли. 

Ефективність китайської вакцини, яку хоче купити Україна, виявилась нижчою, ніж заявляли дотепер

Ефективність китайської вакцини, яку хоче купити Україна, виявилась нижчою, ніж заявляли дотепер

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація