У МОЗ підтвердили понад сотню заражених коронавірусом в Україні - оперативні дані

У МОЗ підтвердили понад сотню заражених коронавірусом в Україні - оперативні дані

Фото: УНІАН

В Україні офіційно зафіксовано три летальні випадки, ще три - перевіряють.

Станом на ранок середи, 25 березня, в Україні зросла кількість інфікованих новим коронавірусом COVID-19.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.

За добу було виявлено 29 нових хворих коронавірусною хворобою, таким чином загальна кількість заражених зросла до 113 осіб. У Чернівецькій області виявили 13 випадків захворювання, у Київській області - 7 випадків, у Запорізькій області - 2 випадки, у Тернопільській області - 2 випадки, у Києві - 2 випадки, а також по одному випадку в Волинській, Луганській та Одеській областях.

Станом на десяту годину ранку 24 березня в Україні було 84 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них три летальні, один пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. Такі дані оприлюднило МОЗ із посиланням на Центр громадського здоров'я. Пізніше заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив про вже 97 зафіксованих випадків.

Смертей через коронавірус в Україні вже може бути шість - перевіряють ще два випадки на Прикарпатті та один - у Дніпрі.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

 Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Головний санлікар країни ексклюзивно відповів на болючі питання щодо коронавірусу в Україні

Головний санлікар країни ексклюзивно відповів на болючі питання щодо коронавірусу в Україні

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація