Коронавірус в Україні: як зібрати рюкзак для самоізоляції та чи можливо піти на домашній карантин у селі

Коронавірус в Україні: як зібрати рюкзак для самоізоляції та чи можливо піти на домашній карантин у селі

Фото: tsn.ua

ТСН продовжує спецпроєкт "Карантин". 

На тлі спалаху нової коронавірусної інфекції в Україні оголосили карантин. П'ятеро журналістів ТСН у спецпроєкті "Карантин" розкажуть про те, як адаптуватися до нової реальності в боротьбі з епідемією коронавірусу. 

У новому випуску кореспондентка Тетяна Штан добровільно пішла в ізоляцію у Києві та вмовила піти на карантин жительку тернопільського села. Про те, що порадили Тетяні експерти з виживання, лікарі та психологи, а також чи спрацювали ці поради в селі, йдеться у сюжеті ТСН. 19:30.

Свій експеримент Тетяна Штан розпочала ще до вихідних. Тоді у столиці ходив громадський транспорт, а в парках було людно. Разом із нею самоізолюватися погодилася і Ніна із села Залісці Тернопільської області. 

Скласти рюкзак для самоізоляції журналістці допомогли троє експертів. Серед них спеціаліст із виживання в екстремальних умовах Віталій, терапевт Анна Горбань, а також психологиня Олександра. 

"На дорослу людину потрібно 80-100 грамів каші на один прийом їжі, це 300 грамів на людину в день. Звісно, на 14 днів, це 4-5 кілограмів крупи. Обов'язково, щоб це було різноманіття. Тобто, кілограм гречки, кілограм рису, кілограм ще чогось", - каже пан Олександр. Окрім круп, експерт радить запастися щонайменше п'ятьма кілограмами овочів, щоб "отримувати вітаміни". Брати їх варто з розрахунку 300 грамів на день. Також можна взяти трохи горіхів - це добрий перекус та потрібні організму жири Омега-3.

Інші потрібні жири слід шукати в рибних та м'ясних консервах, краще брати яловичину чи кролятину, свинина надто жирна для нерухомого способу життя. Такий запас обійшовся журналістці у близько 1000 гривень.

Терапевт же радить на час карантину прибрати з аптечки два препарати: противірусні, бо вони не діють, та аспірин.  

"Ви повинні пам’ятати, що аспірин при температурі викликає синдром Рея, особливо це стосується гострих вірусних інфекцій. Це печінкова енцефалопатія. На жаль, вона часто буває летальною. Тому висока температура - це протипоказання для прийому аспірину", - каже Анна Горбань.

А ось що там повинно бути обов’язково, це протиалергійні препарати, жарознижуючі, ліки, які полегшують симптоми нежитю та болю в горлі. Важливо не забути про спреї від опіків та першу допомогу при травмуваннях: бинти, антисетиптики, тощо.

"Якщо людина іде в самоізоляцію і знаходиться в замкнутому просторі зазвичай, що збільшується, це травматизм, термічні опіки. Тому що жінки починають більше готувати", - додає терапевт. 

А от психологиня радить під час карантину відволікати себе книжками, фільмами, музичними інструментами та, навіть, домашніми улюбленцями. А ще варто придбати ручку та блокнот, які допоможуть у моменти відчаю. 

"Людина в такий час починає боятися того, що це ніколи не закінчиться. Щоб вийти з цього стану, потрібно для себе записати, на що ви жалієтеся", - додає психологиня Олександра. 

Із зібраним рюкзаком кореспондентка на кілька днів зачинилася у власному помешканні. Разом із нею зробити це спробувала пані Ніна із села Залісці. Що із цього вийшло, та чому самоізоляції не раді ані в місті, ані в селі - дивіться у сюжеті ТСН

"Карантин": як зібрати рюкзак для самоізоляції та як сприймають обмеження у селах

"Карантин": як зібрати рюкзак для самоізоляції та як сприймають обмеження у селах

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Кореспондентка ТСН Тетяна Штан.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація