Кому не слід робити щеплення від COVID-19: в Британії попередили

Кому не слід робити щеплення від COVID-19: в Британії попередили

Фото: Associated Press

У всіх пацієнтів, яким призначена вакцина Pfizer/BioNTech, будуть запитувати, чи є у них в анамнезі алергічні реакції.

Після виявлення алергічних реакцій у перших вакцинованих від коронавірусу, британський регулятор попередив, що людям, у яких раніше виникали серйозні алергічні реакції, не слід робити щеплення від COVID-19.

Так, у двох співробітників національної служби охорони здоров’я, які одними з перших отримали укол, зафіксували алергічні реакції. Вони пройшли курс лікування і тепер почуваються в порядку. Вважається, що у них виникла анафілактоїдна реакція – набагато легша, ніж анафілаксія, яка, як правило, включає шкірний висип, задишку, а іноді і падіння артеріального тиску, інформує  BBC.

Зазначається, що обидва співробітники служби страждають від серйозної алергії і носять з собою автоін'єктори з адреналіном.

Подібні реакції не спостерігалися в клінічних випробуваннях цього препарату. Водночас люди з алергічними реакціями в анамнезі не брали участь у випробуваннях.

Наразі Національна служба охорони здоров’я Англії заявила, що з середи у всіх пацієнтів, яким призначена вакцина Pfizer/BioNTech, будуть запитувати, чи є у них в анамнезі алергічні реакції.

Нагадаємо, що Британія напередодні розпочала програму масової вакцинації населення препаратом Pfizer/BioNTech.

Тим часом у ЦГЗ повідомили, що вакцина від коронавірусу надійде до України у межах ініціативи COVAX, попередньо, в середині або наприкінці січня 2021 року. Це буде пробна партія. Сам процес щеплення населення від коронавірусу буде відбуватися у три етапи.

В українських аптеках вакцина від коронавірусу з'явиться не раніше осені 2021 року

В українських аптеках вакцина від коронавірусу з'явиться не раніше осені 2021 року

Повʼязані теми:

Наступна публікація