Україна готується подати другу заявку на отримання вакцини від коронавірусу

Україна готується подати другу заявку на отримання вакцини від коронавірусу

УНІАН

Подати заявку на виділенні Україні вакцини уряд планує 14 грудня 2020 року.

Перша партія вакцини від коронавірусу в рамках ініціативи COVAX надійде до України в кількості 8 млн до. Але держава вже підготувала заявку до COVAX на другу частину, яку буде подано 14 грудня 2020 року.

Про це повідомили під час засідання уряду 9 грудня.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, уряд вже визначив пріоритетні групи українців, які в першу чергу отримають вакцину від коронавірусу. Вже також сформовано дані щодо логістичної спроможності України для зберігання та транспортування вакцини.

"Уряд також активно веде діалог з європейськими партнерами, аби Україна почала отримувати партії вакцин проти коронавірусу якнайшвидше. Вчора під час розмови з високим представником Європейського Союзу, віцепрезидентом Європейської комісії Жозепом Боррелем ми говорили, як важливо для нас налагодження діалогу між українськими та європейськими компаніями та асоціаціями з метою прискорення інтеграції у ланцюжки виробництва та постачання продукції. Окрім цього, МОЗ з активним залученням ЦГЗ та експертів минулого тижня вже спрямувало першу частину заявки для отримання вакцин в рамках ініціативи COVAX. Після опрацювання ряду вимог були сформовані передумови для отримання 8 млн доз вакцин для 4 млн українців... Другу частину заявки до COVAX буде подано 14 грудня 2020 року", - сказав  Денис Шмигаль.

Нагадаємо, у ЦГЗ повідомили, що вакцина від коронавірусу надійде до України у межах ініціативи COVAX, попередньо, в середині або наприкінці січня 2021 року. Це буде пробна партія. Сам процес щеплення населення від коронавірусу буде відбуватися у три етапи.

Наступна публікація