Експериментальний протокол: як в Україні змінюється підхід до лікування заражених коронавірусом пацієнтів

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експериментальний протокол: як в Україні змінюється підхід до лікування заражених коронавірусом пацієнтів

Фото: Чернівецька ОДА у Facebook

У МОЗ щотижня аналізують ситуацію із COVID-19 в Україні.

Міністерство охорони здоров'я України розробило і впровадило експериментальний протокол лікування інфікованих новим типом коронавірусу COVID-19 пацієнтів. 

Про це в ефірі ТСН.Тижня сказала заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.

"Він (протокл - ред.) ґрунтується на законі, який ухвалений в Україні. Ми отримали можливість включити до протоколу ті медикаменти, які ще не зареєстровані в Україні, а також препарати за принципом off-label - це означає, що в інструкції до цього лікарського засобу немає прямої вказівки на лікування коронавірусу", - розповіла посадовиця, додавши, що препарату "специфічної, етіотропної терапії, яка діє на причину" у світі ще немає, натомість, тривають дослідження.

За словами Микичак, робоча група МОЗ, членами якої є провідні українські науковці, інфекціоністи, анестезіологи, кардіологи, ендокринологи та інші фахівці, щотижня збирається, аби проаналізувати ситуацію із COVID-19 в Україні, адже "аналітика дає можливість змінювати підходи до лікування".

"Аналізуємо досвід, який отримуємо від наших лікарень в Україні, які вже користуються тими чи іншими протоколами. І цей досвід постійно динамічно змінюється, тому що є добрі приклади, є проблемні ситуації. Тому все це постійно перебуває в роботі", - зазначила заступниця міністра охорони здоров'я.

Раніше у МОЗ розповіли, що вартість лікування від коронавірусної інфекції в лікарнях України варіюється від 300 до 10 тисяч гривень за пацієнта на добу.

Як повідомлялося, через п'ять-десять днів в Україні може статися сплеск зростання кількості інфікувань новим коронавірусом COVID-19. Це станеться через те, що чимало українців знехтували карантином і пішли до церков на Великдень. Відповідно через цю ситуацію може бути подовжений карантин.

Заступниця міністра охорони здоров'я розповіла, коли чекати нового сплеску коронавірусу в Україні

Заступниця міністра охорони здоров'я розповіла, коли чекати нового сплеску коронавірусу в Україні

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація