У МОЗ розповіли, чому українські медики звільняються під час пандемії коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МОЗ розповіли, чому українські медики звільняються під час пандемії коронавірусу

Фото: УНІАН

За словами Микичак, звільняються ті медики, які не надавали медичної допомоги хворим на новий тип коронавірусу.

Українські медики звільняються під час пандемії COVID-19 через страх, а інфікуються, бо нехтують власним захистом.

Про це в ефірі ТСН.Тижня сказала заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.

"Насправді, звільняються ті медики, які не надавали медичної допомоги, - зазначила посадовиця. - Ті медики, які працюють в інфекційних стаціонарах, в інтенсивних терапіях, вони насправді жертовно працюють, віддають усі свої знання і здоров'я".

"Є частина медиків, які бояться насправді, тому вони залишають робочі місця. Дехто повертається", - розповіла Микичак, додавши, що хоча "страх все-таки має місце", панічні настрої серед лікарів "вже значно менші, ніж були на початку епідемії".

Також, за її словами, значна частина медиків, які захворіли, а таких, нагадаємо, понад тисяча, інфікувалися побутовим шляхом.

"Тобто це не пов'язано з наданням медичної допомоги цим пацієнтам. Є факти недбалості до свого власного захисту, десь такого якогось геройства. Я реально прошу наших медиків думати про себе, дбати про себе і дотримуватися всіх правил інфекційного контролю, - звернулася Микичак до лікарів. - Щодня забезпечення засобами індивідуального захисту в лікарнях України суттєво збільшується і це буде продовжуватися". 

Окрім того, заступниця міністра охорони здоров'я наголосила на фінансовій стимуляції українських медиків: "Є ухвалені постанови Кабінету міністрів про збільшення заробітних плат тих, хто працює з пацієнтами, які мають коронавірусну хворобу, моральна мотивація, та чи інша, впроваджується. І ще буде достатньо багато інших кроків для того, щоб підтримати медиків".

Як повідомлялося, через п'ять-десять днів в Україні може статися сплеск зростання кількості інфікувань новим коронавірусом COVID-19. Це станеться через те, що чимало українців знехтували карантином і пішли до церков на Великдень. Відповідно через цю ситуацію може бути подовжений карантин.

Заступниця міністра охорони здоров'я розповіла, коли чекати нового сплеску коронавірусу в Україні

Заступниця міністра охорони здоров'я розповіла, коли чекати нового сплеску коронавірусу в Україні

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація