У Британії розробили новий швидкий тест на коронавірус

Дата публікації
Перегляди
1017
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Британії розробили новий швидкий тест на коронавірус

Фото: Associated Press

Для проведення швидкого тесту потрібен мазок з носа пацієнта.

У Великій Британії розробили новий тест на коронавірус, який забезпечує "високоточний" результат всього за 90 хвилин. Зазвичай лабораторний тест на COVID-19 дає результат щонайменше через 24 години. Вчені вважають, що він може допомогти взяти під контроль поширення хвороби.

Засіб має назву CovidNudge. Він продемонстрував чутливість вище 94% і 100%-ву точність. Це означає, що фальшиві негативні і позитивні результати трапляються дуже рідко, інформує 22 вересня The Independent.

Новий швидкий тест не потребує лабораторного обладнання. Аналіз проводиться за допомогою спеціального картриджу, розмір якого менший, ніж мобільний телефон. Для проведення швидкого тесту потрібен мазок з носа пацієнта. Він вставляється в спеціальний картридж, який шукає сліди генетичного матеріалу коронавірусу SARS-CoV-2. Результати з'являються через 90 хвилин.

Його вже випробували в клініках британської Національної системи охорони здоров'я (NHS) в рамках дослідження, яке провели вчені Імперського коледжу Лондона. Новий тест використовували для перевірки пацієнтів й медичного персоналу. Зараз тести CovidNudge використовують у 8 клініках Лондона. У найближчі тижні його відправлять лікарям по всій країні. Уряд Бориса Джонсона замовив 5,8 мільйона таких швидких тестів.

"Результати свідчать, що ці тести можна проводити біля ліжка пацієнта без складних процедур збору матеріалів. При цьомоу результат можна порівняти з точністю стандартних лабораторних аналізів", — сказав головний автор дослідження Грем Коук з кафедри інфекційних захворювань Імперського коледжу Лондона.

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що в країні починається друга хвиля епідемії коронавірусу. Він запевнив, що влада "тримає ситуацію під контролем". 

Крім того, уряд Великої Британії підвищив до 10 тис. фунтів стерлінгів (близько 13 тис. доларів) розмір штрафу за порушення наказу про самоізоляцію, пов'язаного з коронавірусом COVID-19. Із 28 вересня особи, чий тест на коронавірус виявиться позитивним, а також ті, хто контактували з хворими на COVID-19, зобов'язані самоізолюватися під загрозою штрафу. 

Велика Британія оновлює штрафи за порушення самоізоляції

Велика Британія оновлює штрафи за порушення самоізоляції

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1017
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація