Недофінансовані лікарні: в ЛОДА розповіли, скільки мільйонів не вистачає на боротьбу з COVID-19

Недофінансовані лікарні: в ЛОДА розповіли, скільки мільйонів не вистачає на боротьбу з COVID-19

Фото: Львівська обласна рада

Чиновники кажуть, що, зокрема, не вистачає коштів на дорогі антибіотики.

Сьогодні, 22 вересня, Львівська обласна рада на сесії заслухала інформацію ЛОДА щодо ситуації з коронавірусом в області. Йшлося про недофінансування лікарень, які надають допомогу хворим з коронавірусом. У результаті депутати визнали роботу уряду у боротьбі з COVID-19 незадовільною, інформує ZAXID.NET.

Директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис повідомив, що на сьогодні лікарні Львівщини, які лікують хворих на COVID-19, уклали 65 угод з Національної службою здоров’я України. Із передбачених 558,7 млн грн на лікування хворих профінансовано 321 млн грн, що становить 57,5%.

Ще 148 млн грн лікарні області отримали на боротьбу з коронавірусом з обласного бюджету. Ці кошти в основному пішли на доплати медикам.

За словами Ореста Чемериса, медицина Львівщини не отримувала коштів із створеного урядом так званого ковідного фонду, який був затверджений у сумі понад 66 млрд грн. З його слів, ЛОДА зверталася до Кабінету міністрів з проблемою недофінансування лікарень.

Цю інформацію підтвердив заступник голови ЛОДА, депутат облради Іван Собко.

недофінансування дороговартісних антибіотиків в обласній інфекційній лікарні та в центрі легеневого здоров’я. Ми на це звертали увагу і просили керівництво НСЗУ переглянути пакети послуг, щоб ковідні лікарні отримували більше коштів на медикаменти", – розповів Іван Собко.

У підсумку депутати підтримали пропозицію голови облради Олександра Ганущина визнати незадовільною роботу уряду у цьому напрямку. "За" проголосував 51 депутат.

Нагадаємо, раніше в Тернопільській ОДА повідомляли, що лікарні області заповнені, а медики – виснажені.

Повʼязані теми:

Наступна публікація