Україна перебуває на етапі стримування коронавірусу - Ляшко

Україна перебуває на етапі стримування коронавірусу - Ляшко

Фото: Фотограф Максим Козменко

МОЗ орієнтується на досвід Польщі щодо розвитку ситуації з захворюваністю.

В Україні немає стрімкого зниження захворюваності на коронавірусну хворобу. Щодо того, як буде розвиватися ситуація далі з оглядом на досвід європейських країн, то Міністерство охорони здоров'я України орієнтується на Польщу.

Про це у п’ятницю, 22 травня, заявив заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі ТСН.19:30.

За його словами, Україна зайшла і перебуває на етапі стримування коронавірусу.

"Ми не хочемо бачити розвиток. Тому, коли ми розпочали перший етап пом’якшення карантину, ми встановили певні індикатори і відслідковуємо їх вже впродовж 10 днів. І ситуація показує, що, відкриваючи економіку, ми не пішли стрімко вверх, ми залишились на тому самому рівні, але немає покращення до зниження захворюваності. Тому ми переходимо на наступний етап з таким же самим очікуванням, що, відкриваючи цю сферу економіки, ми не будемо відмічати стрімкого росту, а буде стабільна кількість випадків і стабільний рівень захворюваності", - сказав головний державний санітарний лікар.

В разі, якщо захворюваність буде зростати, то будуть вживатися вже інші заходи реагування для того, щоб не допустити великої кількості захворівших, додав Ляшко.

В країнах Європейського союзу, за його словами, на самому початку було значне та стрімке зростання хворих на коронавірус.

"Це пікове навантаження як на систему охорони здоров’я, так і пікові рости захворюваності. І вони вже зараз на етапі зниження. Тому вони дозволяють собі відкривати, на відміну від України, інші сфери економіки. Зараз вони вже почали говорити про туристичний сезон. На черзі стоїть відкриття кордонів між країнами ЄС. А на 15 червня очікується, що відновиться авіасполучення. Ми більше орієнтуємося на Польщу. Польща іде за динамікою як Україна. І ми відслідковуємо, що відкривається у Польщі і як це впливає на рівні захворюванності. Нічого нового в Україні ми не придумуємо. Це відпрацьована практика в інших країнах ЄС", - резюмував Віктор Ляшко.

Чи можуть вдруге зупинити громадський транспорт, якщо кількість інфікованих різко зросте - Ляшко

Чи можуть вдруге зупинити громадський транспорт, якщо кількість інфікованих різко зросте - Ляшко

Нагадаємо, що 3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19.

Зранку 22 травня число заражених коронавірусом в Україні піднялося до 20 148 осіб.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація