Коронавірус: стало відомо, чи можна заразитися від людини, у якої захворювання протікає без симптомів

Коронавірус: стало відомо, чи можна заразитися від людини, у якої захворювання протікає без симптомів

Фото: Фотограф Максим Козменко

Тривають дослідження щодо поширеності таких випадків.

Заразитися новим коронавірусом COVID-19 можна навіть від людини, у якої захворювання протікає безсимптомно. Тривають дослідження щодо поширеності таких випадків.

У багатьох заражених COVID-19 є лише незначні симптоми ГРВІ. Про це у п’ятницю, 22 травня, повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України на сторінці у Facebook.

Як зазначається, особливо це характерно для ранніх стадій захворювання.

"Новим коронавірусом можна заразитися від людини, яка має лише незначний кашель, а в іншому не відчуває себе хворою", - йдеться в повідомленні.

Основним механізмом передачі нової коронавірусної інфекції є краплинний, згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Тобто через краплі, які виділяються із дихальних шляхів інфікованої людини.

"Наразі відомо, що є можливість зараження COVID-19 від людини з безсимптомним перебігом хвороби", - зазначається в повідомленні.

Так, Центр із контролю і профілактики захворювання США (CDC) інформує, що у кількох дослідженнях зафіксували інфікування SARS-CoV-2 людей, у яких ніколи не з’являлися симптоми ГРВІ: кашель, нежить, підвищення температури, утруднене дихання.

Точний рівень вірусної РНК SARS-CoV-2, що створює ризик передачі, поки не з'ясовано. Вважається, що ризик передачі є найвищим у людей із вираженою симптоматикою, оскільки викид вірусу є найбільшим на момент появи симптомів і зменшується протягом наступних днів. Однак частка передачі SARS-CoV-2 через безсимптомну інфекцію порівняно із симптоматичною інфекцією ще не є вивченою.

Щоб знизити ризик зараження COVID-19 або подальшого поширення інфекції слід:

  • якомога частіше мити руки теплою водою із милом протягом 20-40 секунд або обробляти їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%;
  • у людних місцях дотримуватися відстані з оточуючими не менше метра;
  • уникати місць великого скупчення людей;
  • за можливості, не торкатися руками очей, носа і рота;
  • дотримуватися правил респіраторної гігієни: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути або, якщо її немає - у згин ліктя;
  • самоізолюватися у разі появи респіраторних симптомів. Також потрібно ізолюватися від тих, з ким проживаєте, настільки, наскільки це можливо. Особливо, якщо живете із людьми похилого віку;
  • звернутися до сімейного лікаря у разі підвищення температури, кашлю, утрудненого дихання.

"Таким чином, дотримання правил гігієни та фізичної дистанції - досі залишаються дієвими способами захиститися і запобігти поширенню COVID-19", - резюмували у Центрі громадського здоров'я МОЗ України.

Нагадаємо, що 3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19.

Зранку 22 травня число заражених коронавірусом в Україні піднялося до 20 148 осіб.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація