У Росії еліті роздали експериментальну вакцину від коронавірусу - Bloomberg

У Росії еліті роздали експериментальну вакцину від коронавірусу - Bloomberg

Фото: Associated Press

Незрозуміло, як обирають учасників, і чи є вони частиною офіційних досліджень.

У Росії десяткам представників російської ділової та політичної еліти ще в квітні нібито дали експериментальну вакцину від Covid-19.

Про це пише Bloomberg із посиланням на співрозмовників, знайомих із ситуацією.

Стверджується, що керівники найбільших компаній, включно з алюмінієвим гігантом "Русал", а також магнати-мільярдери та урядовці почали отримувати вакцину, розроблену Національним дослідницький центром епідеміології та мікробіології імені Н. Ф. Гамалії ще в квітні.

Ця вакцина фінансується державним Російським фондом прямих інвестицій та підтримується військовими. Нещодавно завершилася перша фаза її випробувань за участю російських військових. Центр не опублікував результатів дослідження, в якому брало участь близько 40 осіб, але розпочав наступний етап випробувань із більшою групою.

Bloomberg не зміг зв'язатися з дослідницьким центром, а речник президента РФ Дмитро Пєсков не відповів на запит із запитанням, чи отримував цю вакцину Володимир Путін чи працівники його адміністрації. 

Як зазначається, програма "Гамалії" просувається швидше, ніж у країнах Заходу. Директор Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв заявляв, що третій етап дослідження вакцини розпочнеться 3 серпня, і в ньому візьмуть участь тисячі людей у ​​Росії, Саудівській Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратах, а вакцина стане доступною в РФ вже у вересні. Тим часом західні дослідники місяцями проводять випробування третьої фази, аби краще зрозуміти безпеку та ефективність засобу.

Розробка російського центру - це так звана вірусна векторна вакцина на основі аденовірусу людини - вірусу звичайної застуди - злитого з шиповим білком SARS CoV-2 для стимулювання імунної відповіді. Це схоже на вакцину, розроблену китайською компанією CanSino Biologics, яка вже перебуває на другому етапі випробувань.

Як пише Bloomberg, програма, за якою представники ділової та політичної еліти Росії отримали можливість добровільно отримати експериментальну вакцину, є законною, але вона зберігається у таємниці. За словами дослідника, знайомого з ситуацією, було залучено кілька сотень людей. Виданню вдалося підтвердити це в десятків людей, але ніхто не дозволив оприлюднити імена. 

Незрозуміло, як обирають учасників, і чи є вони частиною офіційних досліджень, хоча вони проходять огляд, а їхні результати реєструють. Учасники не платять за це і підписують документ про те, що вони ознайомлені з ризиками.

Дмитрієв повідомив, що він та його родина зробили щеплення. Він сказав, що значна кількість інших добровольців також отримали таку можливість, але не розкрив подробиці.

Один з посадовців, який отримав вакцину, сказав виданню, що в нього не було побічних ефектів. За його словами, він вирішив ризикнути, аби мати можливість нормально жити і проводити ділові зустрічі як завжди. Інші учасники повідомили про підвищення температури та болі в м’язах після отримання вакцини.

Нагадаємо, Британія, США і Канада звинуватили російських хакерів у спробі викрасти дані про вакцини від коронавірусу. Розвідники вважають, що РФ мала намір викрасти інтелектуальну вартість, а не підірвати дослідження.

Три світові держави звинуватили РФ у спробі викрасти дані про вакцину від коронавірусу

Три світові держави звинуватили РФ у спробі викрасти дані про вакцину від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація