У разі смерті медика від коронавірусу його родині виплатять 1,5 млн грн допомоги

У разі смерті медика від коронавірусу його родині виплатять 1,5 млн грн допомоги

Фото: Associated Press

Також допомогу можуть виплатити медичним працівникам, які через COVID-19 отримали інвалідність.

Фонд соціального страхування України затвердив форми заяв членів сімей медиків у разі смерті від COVID-19 - родини отримають по 1,576 млн гривень.

Про це повідомляє прес-служба Фонду соцстраху.

Зазначається, що розмір страхової допомоги встановлено законом "Про захист населення від інфекційних хвороб". Так, у разі смерті медпрацівника від COVID-19 в результаті виконання професійних обов'язків за кошти дербюджету до Фонду соцстраху виплатить одноразову допомогу в 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму. В 2020 році це 1,576 млн гривень. Кошти будуть пропорційно розподілені між членами сім'ї, батьками і утриманцями.

Родичі і утриманці померлого медичного працівника повинні подати заяву до робочого органу Фонду за місцем проживання медика на момент смерті.

Окрім цього, у разі встановлення в медичного працівника інвалідності протягом року після захворювання COVID-19 в результаті виконання професійних обов'язків, медик має подати заяву до Фонду за місцем свого проживання. Залежно від встановленої групи інвалідності виплати складуть від 630,6 тис. грн (III група інвалідності), до 735,7 тис. грн (II група) і 840,8 тис. грн (I група).

Раніше розпочалися епідеміологічні розслідування смерті лікарів, які працювали з хворими на COVID-19. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація