Скільки буде коштувати вакцина від COVID-19 в Україні

Скільки буде коштувати вакцина від COVID-19 в Україні

Фото: Associated Press

Безкоштовно надійде близько 8 млн доз вакцини, інші будуть платними.

Ціна однієї дози вакцини проти коронавірусу в Україні буде сягати семи доларів. Оскільки кожному пацієнту потрібен курс, який складається із двох ін'єкцій препарату, щеплення вартуватиме 14 доларів (за нинішнім курсом - майже 400 гривень).

Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, йдеться в сюжеті ТСН. Ранок.

Ляшко нагадав, що домовленість через систему COVAX (міжнародний проєкт, який опікується доступом усіх країн до вакцинації від коронавірусу) передбачає виділення безкоштовної вакцини для 20% населення України. В ефірі одного із телеканалів головний санлікар уточнив, що це приблизно вісім мільйонів доз.

Але докупити ще дози МОЗ зможе за спеціальною ціною. Втім, Віктор Ляшко додав, що в держбюджеті на 2021 рік закладено 2,6 млрд грн на закупівлю вакцин проти коронавірусу. Тому ці кошти теж можна буде витратити на покупку додаткових доз вакцин.

Таким чином, кожен п'ятий українець вже у першій половині 2021 року зможе безкоштовно отримати вакцину від COVID-19.

Серед вакцин, які розглядає COVAX - американський препарат Moderna. Попередні результати дослідження цієї вакцини вказали на 95% ефективності попередження розвитку коронавірусу.

Нагадаємо, в Україні 19 листопада збільшилася кількість інфікованих коронавірусом на рекордні 13 357 осіб. Також зафіксовано і найбільше смертей від коронавірусу — 257 людей. Усього жертвами COVID-19 вже стали 10 369 українців. Одужали загалом 266 479 українців.

Віктор Ляшко: у 2021 кожен 5 українець зможе безкоштовно отримати вакцину від COVID-19

Віктор Ляшко: у 2021 кожен 5 українець зможе безкоштовно отримати вакцину від COVID-19

Повʼязані теми:

Наступна публікація