Протести Black Lives Matter не призвели до стрибку коронавірусу в США - дослідження

Протести Black Lives Matter не призвели до стрибку коронавірусу в США - дослідження

Фото: Анастасія Куликалова

Зменшення соціальної дистанції між демонстрантами компенсується її збільшенням серед тих, хто не бере участь в протестах.

Дослідники проаналізували дані про протести Black Lives Matter у 300 найбільших містах США і не знайшли жодних доказів того, що випадки коронавірусу зросли протягом тижнів після їхнього початку.

Про нове дослідження, опубліковане в Національним бюро економічних досліджень, пише CNN.

Натомість дослідники визначили, що соціальне дистанціювання навіть зросло після протестів, адже багато людей намагалися уникнути перетину з ними. Втім, очевидно, що демонстрації спричинили зменшення дистанції серед протестувальників.

"Наші результати свідчать про те, що будь-яке пряме зменшення соціальної дистанції серед групи населення, що бере участь у протестах, більш ніж компенсується збільшенням такої поведінки серед інших, хто вирішує залишатися вдома та обходити громадські місця, поки протести тривають", - йдеться у статті. 

Водночас досі можливо, що протести спричинили зростання поширення вірусу серед тих, хто був присутнім на них. Дослідники також зазначили, що вплив протестів на соціальну дистанцію та перебування вдома може зменшитися, коли насильство та масштаби протестів вщухнуть. Дослідники припускають, що коли демонстрації підуть на спад, непротестувальники почуватимуться безпечніше, залишаючи домівки.

"Існують й інші можливі пояснення для наших висновків, наприклад, уникнення поїздок через затори та закриття вулиць, або відсутність активності через закриття бізнесу поблизу місць протесту", - йдеться в дослідженні.

У США кількість випадків коронавірусу вже понад 2,5 млн, 127 тисяч людей загинули.

Через убивство поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда в країні спалахнули протести проти расизму і поліцейського свавілля. Люди продовжують щодня виходити на вулиці, вимагаючи ґрунтовних змін у правоохоронній системі. Це стає політичним питанням: Дональд Трамп захищає поліцейських, його суперник на виборах - демократ Джо Байден навпаки, підтримує їхніх жертв.

Новий спалах протестів у США: копи під час затримання застрелили темношкірого чоловіка

Новий спалах протестів у США: копи під час затримання застрелили темношкірого чоловіка

Повʼязані теми:

Наступна публікація