"Цілковита помилка": Швеція обурилася через закиди ВООЗ щодо стрімкого поширення коронавірусу

"Цілковита помилка": Швеція обурилася через закиди ВООЗ щодо стрімкого поширення коронавірусу

Фото: Associated Press

Країна пояснює стрибок летальних випадків коронавірусу збільшенням тестувань.

У п'ятницю, 26 червня, між Швецією та Всесвітньою організацією охорони здоров'я спалахнув конфлікт на тлі пандемії COVID-19.

Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що скандинавська країна обурилася через включення її до переліку держав, що зіткнулися з новою хвилею коронавірусу. Такий вчинок ВООЗ в уряді країни назвали "цілковитою помилкою".

Так, державний епідеміолог Андерс Тегнелл заявив, що ВООЗ "абсолютно неправильно" розтлумачила дані Швеції щодо збільшення смертельних випадків коронавірусу.

"У нас зростає кількість випадків, тому що минулого тижня ми почали робити набагато більше тестувань у Швеції", - пояснив він, додавши, що "усі інші параметри" показують, що кількість випадків зменшується.

Напередодні ВООЗ заявила, що Швеція є однією з 11 країн, де спостерігають стрімке поширення коронавірусу, і, "якщо його не зупинити, то системи охорони здоров'я знову опиняться на межі".

Інші 10 країн у переліку - Україна, Молдова, Північна Македонія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово, Вірменія, Азербайджан і центральноазіатські держави Киргизстан і Казахстан.

Раніше головний епідеміолог Швеції Адерс Тегнелл визнав помилковим свій запропонований підхід у боротьбі з коронавірусом. Його стратегія полягала у відмові від самоізоляції та призвела до великої кількості смертей. 

Нагадаємо, що єдині обмеження, які діяли у Швеції - це масковий режим, соціальна дистанція та заборона на зібрання більш як 50 осіб. 

 М’який карантин у Швеції і Норвегії призвів до величезної кількості смертей

 М’який карантин у Швеції і Норвегії призвів до величезної кількості смертей

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація