Новий ринок праці: кого шукають українські роботодавці під час коронавірусного карантину

Дата публікації
Перегляди
21к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новий ринок праці: кого шукають українські роботодавці під час коронавірусного карантину

Фото: УНІАН

Український ринок праці зменшується і трансформується до невпізнаваності.

Щонайменше дві з половиною тисячі людей в Україні щодня втрачають роботу через карантин, впроваджений у боротьбі з пандемією COVID-19.

На сайтах із вакансіями кількість пошукачів зросла більше ніж на половину. Ринок праці зменшується і трансформується до невпізнаваності, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Державна служба зайнятості звітує: по всій країні за останній місяць безробітних побільшало на 89 тисяч. Це лише ті, хто прийшов і став на біржу праці. Водночас експерти торгово-промислової палати нарахували мінімум пів мільйона людей.

Якщо додати тих, хто не був працевлаштований і до карантину - загальний рівень безробіття може бути більшим за два мільйони українських громадян. Теоретично, ці два мільйони нині претендують на 55 тисяч вакансій - тих, що пропонує держава. Для порівняння, іще місяць тому їх було більше 76 тисяч.

Популярний сайт вакансій проаналізував ситуацію. Так, сфери які раніше забезпечували чи не найбільше робочих місць, а це туризм, спорт і краса, а також готельний бізнес, нині потребують втричі менше людей. Натомість працедавці відкрили справжнє полювання на продавців-касирів. Заробітню платню при цьому підвищувати не квапляться. Середня в оголошеннях - 9 500 гривень. Також значно зріс попит на кур'єрів. Лише один поштовий сервіс відкрив по всій країні 2 тисячі вакансій.

Пандемія нагадала про найболючіше: нестачу медичних кадрів. Одна з районних лікарень Тернопільщини терміново шукає лікаря-інфекціоніста. Пропонують терапевтам подумати про перекваліфікацію, окрім того, приїжджим готові надати житло. Зарплата - 6 тисяч гривень.

Загалом, в різні регіони потрібно більше трьох тисяч фахівців  у сфері охорони здоров'я. Водночас, за даними Державної служби зайнятості, середній заробіток лікаря в Україні - майже 7 500 грн, а медсестри – трохи більше 5 000 грн.

Дуже потрібні під час карантину водії, охоронці, а ще працівники сільського та лісового господарств, будівельники, дорожні робочі.

Так, на Тернопільщині шукають поліцейських, а на Запоріжжі бракує пакувальників. Центр зайнятості міста Бровари, що під Києвом, взагалі "викинув" в соціальні мережі усі вакансії разом із зарплатнею. Утім, в коментарях одразу запитали про віддалену роботу. Бо під час карантину, елементарно, ні з ким лишити дітей.

Отож, вакансії є. Але пошукачі та роботодавці зараз ніби на різних берегах. І транспорт між ними не ходить.

Новий ринок праці: кого шукають роботодавці на карантині

Новий ринок праці: кого шукають роботодавці на карантині

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Кореспондентка ТСН Людмила Бадалян.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Карантин в Україні 2020
Дата публікації
Перегляди
21к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація