Коронавірус в Одесі: де зробити ПЛР-тест та скільки він коштує

Коронавірус в Одесі: де зробити ПЛР-тест та скільки він коштує

Фото: Associated Press

За минулу добу в Одеській області інфекцію підтвердили у 602 осіб.

Коронавірус в Україні продовжує набирати обертів. Експерти кажуть, хворих на COVID-19 може бути значно більше. Приміром, в Одеській області виникли перебої з тестами на коронавірус

Де ж зробити тест на коронавірус в Одесі, скільки чекати і яка його вартість — дізнавався сайт ТСН.ua.

Міністерство охорони здоров'я України радить одразу звертатися до сімейного лікаря, якщо людина помітила у себе симптоми коронавірусу. Пройти онлайн-тестування на COVID-19 можно на сайті міністерства.

Усього існують три види тестів на виявлення коронавірусу — експрес-тест, ПЛР-тест та ІФА-тест. Останні два, за словами лікарів, ефективніші, ніж експрес, після якого все одне доведеться робити ПЛР.

Дії людей з симптомами

У МОЗ проінформували, що робити людям з симптомами коронавірусу:

  • Залишатися вдома.
  • Зателефонувати своєму сімейному лікарю.
  • Описати йому симптоми, історію подорожей. Розказати про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані.
  • Виконувати інструкції свого лікаря.
  • У невідкладних станах (температура вище 38, ускладнене дихання) — терміново викликати швидку.
  • У разі виникнення запитань — звертайтеся за телефонами: 15-45, 0 800 505 201, 0 800 505 840.

Як підготуватися до ПЛР-тесту?

ПЛР-тест виявляє наявність вірусу на ранній стадії захворювання. Для дослідження у людини беруть мазок з носа або горла. Щоб результати були достовірними, краще здавати тест вранці. 

Рекомендації перед аналізом від МОЗ:

  • за 6 годин до тесту — не використовуйте спреї чи таблетки для горла;
  • за 3-4 години до тесту — не жуйте гумку, цукерки, не їжте, не пийте, не полоскайте горло, не чистить зуби та не куріть.

Де в Одесі зробити ПЛР-тест та яка його вартість

Людина з симптомами коронавірусної інфекції може зробити ПЛР-тестування безкоштовно в опорних лікарнях міста, якщо це погодить сімейний лікар. Проте наразі у державних лабораторіях немає реагентів та тест-систем, тому чекати доведеться довго. Пройти дослідження все ще можна у приватних лабораторіях та клініках. Вартість в кожній відрізняються і складає близько 2000 гривень. Чекати приблизно дві-три доби.

У приватних клініках "Свята Катерина" та "Одрекс" ПЛР-тест можна зробити за 2000 грн. У "Святій Катерині" чекати на результати потрібно близько 2 робочих днів, а записатись можно, зателефонувавши до клініки. В "Одрексі" відповили, що результати будуть готові орієнтировно за 24 години після взяття матеріалів. Анкету можно заповнити на сайті клініки. За таку ж вартість дослідження проведуть у медичних центрах Into-Sana.

У лабораторіях "Смартлаб" ПЛР-тестування коштує 1820 гривень. Як повідомили у лабораторії, дослідження проводять у порядку живої черги. Якщо здати аналіз до 16:00, чекати потрібно буде 2 робочих дня. Якщо після 16:00 — 3 робочих дня. Зробити ПЦР у цій лабораторії можно за адресами, вказаними на офіційному сайті.

"Термін виконання є плановим і може бути збільшений на 1-2 дня в разі необхідності проведення додаткової реакції для підтвердження результату", — розповіли ТСН.ua у "Смартлабі".

У одеському аеропорту пасажири можуть зробити ПЛР-тест за 1800 гривень. 

Нагадаємо, лікарка пояснила, чому "помиляються" тести на коронавірус. Є кілька причин, чому тест показує неправильний результат. По-перше, може бути концентрація вірусу занадто низька.

Повʼязані теми:

Наступна публікація