Спецрейсом із Маямі повернулися більше сотні учнів, які перебували у США за освітньою програмою.
Близько 22:00 за київським часом понеділка, 27 квітня, в аеропорту "Бориспіль" приземлився спеціальний комерційний літак із евакуйованими українцями.
"Рейс із Маямі щойно приземлився в аеропорту Борисполя. Перевіряють температуру", - написав на своїй сторінці у Twitter посол України в США Володимир Єльченко.
Як повідомлялося, на борту перебували 259 людей. Зокрема, додому повернулися 119 учнів з України, які перебували у США за американською освітньою програмою FLEX. Усіх пасажирів відправлять на двотижневу обсервацію.
У посольстві України в США зазначили, що цей рейс із Маямі став "першовідкривачем": "За його прикладом буде організована низка інших спеціальних рейсів, які будуть здійснені за оголошенням уряду України під час карантинного періоду наприкінці квітня і у травні, та які нададуть можливість громадянам повернутись на Батьківщину з різних куточків світу".
Як повідомлялося, для українців, що перебувають за кордоном, організували ще 26 спецрейсів на батьківщину. Але за умови, що у них буде обов’язкова двотижнева обсервація після прибуття.
@fly_uia flight from Miami FL just landed in KBP. Temperature check upon arrival. Be safe back home! pic.twitter.com/2Hq51Ryexr
— Volodymyr Yelchenko (@YelchenkoUN) April 27, 2020
May well become a historic pic-first ever @fly_uia flight from Miami FL to Kyiv UA pic.twitter.com/QAx7lJ6T7C
— Volodymyr Yelchenko (@YelchenkoUN) April 27, 2020
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!